2024. október 6. vasárnap

Michelisz

Michelisz Norbival indul el az OMV magazinműsora

VIVA Kávészünet néven új, több részes beszélgetős portréműsort indít az OMV Hungária. A műsor házigazdája Peller Mariann, akinek vendégei a kávéhoz fűződő viszonyuk mellett karrierjük és magánéletük fontos állomásaira is kitérnek.

Itt versenyez idén a következő Michelisz

Tavaly a M1RA és Michelisz Norbert vezetésével nagyszabású tehetségkutató indult, amelynek célja az volt, hogy a leginkább rátermett magyar szimulátorversenyző 2021-ben valódi autóban bizonyíthasson. A győztes, Báldi Gergő a Swift Cup Europe mezőnyében, egy 1.4 literes Suzuki versenyautóval áll rajthoz idén. Az első fordulót azonban ki kell hagynia koronavírus-fertőzés miatt.

WTCR: Új autó, régi csapat Michelisz számára

Három szezont követően lecseréli a WTCR-ben használt i30-as típust a Hyundai, így Michelisz Norbert és márkatársai idén egy új modellel szállnak harcba a túraautó-világkupa bajnoki címéért.

Báldi Gergő nyerte Michelisz tehetségkutatóját

Lezárult a Michelisz Norbert és a M1RA versenycsapat által szervezett nagyszabású tehetségkutató, amelynek célja az volt, hogy egy tehetséges szimulátoros 2021-ben valódi autóversenyzővé váljon. A komplex kiválasztási folyamat győztese Báldi Gergő lett, aki e-sportban a világ legjobbjai közé tartozik, jövőre pedig a valóságban is megmutathatja képességeit.

Kettős Lynk & Co-sikerrel zárult a szezon

Santiago Urrutia nyerte a WTCR idei utolsó futamát a már bajnok Yann Ehrlacher előtt. Mikel Azcona ötödik a Zengő Cuprával, a magyarok közül Tassi hátraparancsolása után Michelisz lett a legjobb.

Björk nyert, hármas Zengő-pontszerzés

Kettős győzelmet aratott a harmadik aragóniai futamon a Lynk & Co, a dobogót Tarquini tette teljessé. A magyarok közül Michelisz és Tassi is pórul járt, a zengősök viszont mindenki pontot szerzett.

Azcona rajt-cél győzelmet szerzett a Zengővel!

A pole-pozícióból remekül rajtoló spanyol végig kézben tartotta a futamot, és megszerezte a magyar csapat öt év óta első győzelmét. Michelisz a bokszutcából volt kénytelen indulni, innen lett pontszerző a második futamon a Motorland Aragón pályán.

Nem lett dobogó Michelisz pole-jából

Katasztrofális első kör után csak a hatodik helyen ért célba Michelisz az első futamon Spanyolországban. Vernay 2018 óta első győzelmét szerezte, Azcona a Zengővel közel járt a dobogóhoz.

Számított a hazai pálya: Kiss Norbert tarolt, Michelisz előzgetett a Hungaroringen

A magyar motorsport idei legfontosabb versenyhétvégéjét rendezték meg a Hungaroringen, hiszen a kamion-Eb-n Kiss Norbert esélyesként állt rajthoz, a túraautó-világkupa mezőnyében pedig a címvédő Michelisz Norberttel együtt négy honfitársunk mérette meg magát. Az idei évtől mindkét sorozat gumiszállítója a Goodyear.

Honda-tarolás, három „magyar” a top 10-ben

Esteban Guerrieri nyerte a WTCR harmadik futamát a Hungaroringen két márkatársa előtt, miközben a Zengő Motorsportot erősítő Azcona a negyedik, Tassi a hatodik, Michelisz pedig a tizedik lett.

Ehrlacher-siker, Michelisz 9 helyet javított a 2. futamon

Első körös tömegbaleset és biztonsági autó is volt a magyar WTCR-hétvége középső versenyén. Boldizs Bence indult a pole-pozícióból, ahonnan hetedikként végzett, Michelisz Norbert pedig nagy felzárkózással lett hatodik.

Michelisz: Egy jó hungaroringi hétvégével még bármi elképzelhető

A tetemes ponthátrány ellenére is hisz még a címvédésben Michelisz Norbi, aki erős szereplést vár magától a hazai versenyén. A BRC pilótáját kérdeztük a Hyundai nürburgringi bojkottjáról is.