MecsekRali

Köbli-Bán: Összességében nagyon jó volt

Apró technikai problémák hátráltatták Köbli Károlyt és Bán Viktort abban, hogy ott legyenek a jubileumi 50. Mecsek Rali klasszikus célceremóniáján, a Széchényi téren. A pénteki és a szombati technikai gondok ellenére Karcsinak megjött a kedve a folytatáshoz és nem akasztja szögre a sisakját.

Lajosházi-Takács: Kiesni is tudni kell

Nem sikerült megismételni a tavalyi pécsi eredményt a Lajosházi - Takács duónak, akik egy filléres alkatrész törése miatt az idei évben nem látták meg a jubileumi Mecsek Rali célját.

Matics zsigulisan nyerte a Mecsek Ralit

Idei legjobb eredményét elérve megnyerte a 3-as géposztály versenyét valamint az erőgyorsaságit is Matics Mihály és Zejda Viki az 50. Mecsek Ralin, amelyen a Mitsubishi Lancer Evo IX-essel egyben az abszolút értékelésben is az igen előkelő ötödik helyen végeztek. A 3-as géposztályban összesen 13 pontot szereztek, amellyel a bajnokságban egy helyet előre lépve, a harmadikra jöttek fel, mindössze két pont lemaradással a második helyezett mögött.

Ifj. Kanyik: Az eredmény hab a tortán

Klasszikus pályákon és jó hangulatú versenyzéssel töltötte a hétvégéjét a Kanyik Motorsport párosa, akik a jubileumi 50. Mecsek Ralin az ORC abszolút harmadik helye mellett a 2WD értékelés első helyét is hazavihették.

Baloghék megvédték a kategória bajnoki címet!

A cél nem volt más az 50. Mecsek Ralira mintsem a bajnoki cím megszerzéséhez elegendő pontok megszerzése, nagyobb kockázatvállalás és különösebb határfeszegetések nélkül. Nem volt könnyű Jani és Dani feladata, hiszen a tőlük megszokott tempót tartani kellett, hogy ne legyen komolyabb galiba.

Mecsekben is dobogóra állt a Vincze, Kuti kettős

Kassa után a jubileumi 50. Mecsek Ralin is dobogóra állhatott Vincze Ferenc és Kuti Péter. Igaz, az Overdose Racing Team párosa az első napon taktikai hibát követett el, a másnap okos autózással zárkózott fel az élbolyba. Végül az abszolút 3. pozícióba kormányozták be a Mitsubishi Lancer Evo IX-est.

Velenczeiék jól meglógtak az esti gyorsokon

Habár tartottak tőle, mégis az esti autózás feküdt jobban a Velenczei Ádám, Farnadi Ágnes kettősnek a hétvégi ORB fordulón. Az Overdose Racing Team versenyzői az 50. Mecsek Rali első napján az abszolút 2. helyen zárták, alig pár másodperccel lemaradva a későbbi futamgyőztes Hadik Andráséktól. A szombatot azonban eltaktikázták…

Gaál Ádám második lett a Mecsek Ralin

A magyar historic értékelésben a D csoport második helyét szerezte meg Gaál Ádám ás Kalapács Kornél a jubileumi 50. Mecsek Ralin, amivel a bajnokságban akkora előnyre tettek szert, hogy a második helyezésüket már senki sem veszélyezteti, sőt a szezonzáró Ózd Ralin még matematikai esélyük van akár a bajnoki címre is.

Strider tovább növelte előnyét a Mecsekben

A tavalyi, Trabanttal való sikeres szereplése után, idén a Mitsubishivel is jól vette a mecseki „akadályt” Strider Zoltán. Az első napon még műszaki hiba hátráltatta a Mitsubishi Lancer Evo IX haladását, de másnap mindent kihajtottak belőle. Az Overdose Racing Team pilótája, Apkó András segítségével a P-14 kategória 2. helyén végzett, ezzel pedig tovább növelte előnyét a bajnoki pontversenyben.

Versenyautók királyával zárta az évet Herczig Norbi

Minden egyes percét nagyon élveztük az idei pécsi futamnak. Igazi rali volt! Remek pályákon, kiszámíthatatlan körülmények között versenyezhettünk. Mehettünk sárban, nedves úton, szárazon, nappal és sötétben egyaránt. Kell ennél több? – összegezte a mögöttünk álló hétvégét Herczig Norbert.

Problémásra sikerült Rangáék jubileumi versenye

Óriási várakozással voltunk a hazai versenyünk előtt, ami egyben jubileumi is volt, hiszen idén rendezték az 50. Újház Centrum Mecsek Ralit.

Hadik nyert, Rangáék nagyot hajráztak

Az első nap is az élen álló Hadik András és Kertész Krisztián javára dőlt el a szombaton véget érő Mecsek Rali versengése - a páros úgy is nyert, hogy a zárónapon már egyetlen szakaszt sem nyert.