2024. október 10. csütörtök

McLaren

McLaren: Hamarosan betörhetünk a legjobb háromba

Hosszú évek vergődése után végre látványosan megindult felfelé a wokingi istálló, összejött egy dobogós helyezés is. Csúcstechnikával igyekeznek megtörni a három élcsapat hegemóniáját.

Norris attól félt, kevés lesz az F1-hez

A McLaren idei F1-es újonca őszintén beszélt az év elején őt hátráltató gondolatairól, amelyeken a szezon végére örömmel lépett át. Ahogy azt a legtöbben tennénk, ő is sokat kételkedett magában.

Alonso 2021-ben a Renault-val térhet vissza?

Ugyan 2018 végén távozott a Formula-1-ből a spanyol ász, korántsem biztos, hogy véglegesen. Martin Brundle elárulta, hogy Alonso elismerte neki nemrég, hogy 2021-ben szeretne visszatérni.

Wolff: Már jövőre sem fogunk uralkodni, a McLaren is veszélyes

A Mercedes csapatfőnöke arra számít, hogy 2020-ra teljesen kiegyenlítődnek az erőviszonyok és a három élcsapat mellé teljesen felzárkózik a McLaren is. Egyik istálló sem fog dominálni jövőre.

Carlos Sainz: A fiam világbajnok alkat

Az idei szezonban egészen kiemelkedő teljesítményt nyújtott Carlos Sainz, a McLaren pilótája, akinek édesapja - a ralilegenda - szerint világbajnok alapanyag lehet a 25 éves Carlos Sainz Jr.

Carlos Sainzé lett a „Formula-1,5" bajnoki címe

Bár a világbajnoki pontversenyben a hatodik helyen végzett Carlos Sainz, ha a három nagycsapatot kivesszük a játszmából, kimagaslóan nyerte a "Formula 1,5-ös" bajnoki címet.

Sainz úgy érzi, világbajnokságért csatázott, Gasly Strollra fúj

A legutolsó körben dőlt el a pontverseny hatodik helyezése: Sainz egy merész manőverrel ugrott be Hülkenberg elé, így lépte át Gaslyt a bajnokságban. A francia futama már az elején megpecsételődött.

Két századon múlt a McLaren házi időmérős csatája

11-10 arányban nyerte a kvalifikációkat idén Lando Norris Carlos Sainzcal szemben. Végső sorban azonban nem a spanyolt, hanem Lewis Hamiltont akarja legyőzni.

Nagy változás várható a McLaren kinézetében

Egy dohánycég lesz a csapat legnagyobb szponzora 2020-ban, amely telematricázza az autót. Emellett a dizájnban is látványos változás történik Zak Brown elmondása alapján.

Sainz: Lando úriember volt úgy is, hogy el kellett engednie

Carlos Sainz saját elmondása szerint azt is tökéletesen megértette volna, ha csapattársa nem tud igazán örülni az ő dobogójának, ugyanis Norris ezért be lett áldozva. Végül ennek ellenére mindenki boldog tudott lenni.

McLaren: Nem biztos, hogy jövőre jók leszünk

A wokingiak csapatvezetője óva inti az embereit attól, hogy az idei eredmények a fejükbe szálljanak. Kiemelte, az élmezőny azért van előttük, mert jobb munkát végez, ezért alázatosnak kell maradniuk.

Főnöke ódákat zeng Sainzról

Nem győzi dicsérni versenyzőjét Andreas Seidl, a McLaren csapatfőnöke: szerinte a spanyol versenyző létére annyira intelligens, mintha egy mérnök veszett volna el benne.