2024. október 9. szerda

Marquez

Marquez a leggyorsabb, Dovizioso az utolsó helyen

A címvédő spanyol érte el a legjobb köridőt a MotoGP termasi hétvégéjének péntek délutáni edzésén, komoly előnyt kiépítve Cal Crutchlow-val és a meglepetésember Tito Rabattal szemben. A Yamahák a top10 második felében, a Ducatik a mezőny végén.

Pedrosa vezetésével két Honda nyitott az élen

Már az első edzés vége is komoly tűzijátékot hozott a MotoGP Argentin Nagydíján, amelynek végén a Repsol Honda spanyolja örülhetett az elsőségnek. Cal Crutchlow lett a második, Andrea Iannone a harmadik, a Yamahák és a Ducatik közül is egy szatellit versenyző volt a legjobb.

Marquez sem bírt Doviziosóval Katarban

Bár a rajtja nem sikerült a legjobban, az olasz versenyző apránként levadászta ellenfelét, a befutónál pedig repsolos ellenfele támadását is visszaverte, így sorozatban három második hely után végre megnyerte az évadnyitót a ducatis. A dobogót Rossi tette teljessé.

Zarco óriási pályacsúccsal szerzett pole-pozíciót Katarban!

Félelmetes véghajrát láthattunk a katari versenypályán a szombati időmérő edzésen, a pole-pozíciót a Tech3 Yamahával Johann Zarco húzta be, megelőzve Marc Marquezt és Danilo Petruccit. A szabadedzéseken remeklő Andrea Dovizioso csak az ötödik, Valentino Rossi pedig csak a nyolcadik helyen végzett.

Zarco parádés körrel húzta be az elsőséget

A Tech3 francia motorosa egy tizedre megközelítette Jorge Lorenzo 2008-as pályacsúcsát is, míg mögötte a gyári Yamahával a nap végén feljavuló „Doktor” és a ducatis Andrea Dovizioso végzett.

Katar: Iannone az élre repítette a Suzukit

Az olasz versenyző az utolsó fél órában futott körével bizonyult a leggyorsabbnak a katari teszt második napján, megelőzve ducatis honfitársát, valamint a címvédő Marc Marquezt.

Vinales a leggyorsabb, fél másodpercen belül a top10

Roppant szorosan alakult a MotoGP utolsó előszezoni tesztjének első felvonása Katarban, amelyen a Yamaha, a Ducati és a Suzuki versenyzői remekeltek, miközben a Hondák haloványabb produkciót nyújtottak.

Marquez újabb két évre aláírt a Hondával

A HRC hétfő délelőtt hivatalosan is bejelentette, hogy további két évvel meghosszabbították a szerződésüket a hatszoros világbajnok spanyollal, aki így 2020 végéig biztosan a Repsol Honda színeiben fog versenyezni.

Pedrosa a legvégén rántotta elő a hét legjobb körét

Bár néhány perccel a leintés előtt még Johann Zarco vezetett, végül ismét egy hondás húzta be az elsőséget a MotoGP thaiföldi tesztjének utolsó napján, amelyet egy kígyó is megzavart.

Vinales az élen Rossi előtt a második napon

A két Yamaha bizonyult a leggyorsabbnak a sepangi teszt hétfői napján, megelőzve Cal Crutchlow-t, Jorge Lorenzót és Jack Millert, miközben még a 14. helyezett is egy másodpercen belül végzett.

Pedrosáé az első tesztnap a Ducatik előtt

A korábbi esőzések miatt kissé álmoskásan indult, de végül mozgalmas második félidőt hozott a sepangi gyakorlás első felvonása, amelynek végén a Repsol rutinos spanyolja érte el a legjobb kört Dovizioso és Lorenzo előtt. A sokáig vezető Rossi hatodik, a címvédő Marquez hetedik lett.

Megdönti-e Marquez Agostini rekordjait?

A 15-szörös világbajnok és 122-szeres futamgyőztes olasz legenda szerint erre készül a repsolos, és szeretne ott lenni, amikor a még mindig csak 24 éves spanyol felülmúlja az eredményeit.