2024. október 8. kedd

Marquez

Marquez a legvégén énekelte ki a sajtot Quartararo szájából

Hiába vezetett szinte a teljes futamon a Petronas Yamaha újonca, a Repsol Honda vb-éllovas spanyolja az utolsó körben megelőzte őt, idei hetedik sikerét aratva. A dobogót Vinales tette teljessé.

Vinales a pole-ban Espargaro előtt, Rossi és Marquez majdnem ütközött

Nem sokon múlt, hogy óriási meglepetésre KTM-es rajtelsőséget lássunk Misanóban, végül azonban a Yamaha spanyolja örülhetett. Quartararo még az első sorban, Rossi és Marquez egymással szúrt ki az utolsó gyorskörben.

Hamilton is megmérkőzne Marquezzel

A napokban az ötszörös világbajnok MotoGP sztár, Marc Marquez kihívta egy párbajra ötszörös F1-es világbajnok barátját, Lewis Hamiltont. A brit ász szívesen benne lenne a dologban, lássuk!

Rins a befutónál nyomta le Marquezt, Dovizioso hatalmasat esett

Óriási balesettel indult, parádés befutóval zárult a MotoGP Brit Nagydíja, amelynek végén a suzukis spanyol mindössze 13 ezreddel győzte le a vb-éllovast. Vinales még a dobogón, Dovizioso a start után ugratott hatalmasat az elcsúszó Quartararo motorján.

Marquez kihívná Hamiltont egy párbajra

Az ötszörös MotoGP világbajnok az ötszörös Formula-1-es világbajnok ellen? Marc Marqueznek ínyére lenne, ha megmérettethetné magát Lewis Hamilton ellen. Érdekelné, ki a bajnokok bajnoka.

Marquez zsinórban negyedszer a pole-ban, Rossi és Miller az első sorban

A Repsol Honda vb-éllovas spanyolja 1:58,168-as pályacsúccsal szerezte meg a rajtelsőséget Silverstone-ban, bő négytizeddel megelőzve a „Doktort” és a Pramac Ducati ausztrálját, míg az edzéseken parádézó Fabio Quartararo csak negyedik lett.

Marquez elcsúszott, Quartararo és Rossi visszakapta a körét (frissítve!)

Le Mans óta először esett a címvédő, mégis ő zárt az élen a MotoGP második brit edzésén, megelőzve Vinalest és Crutchlow-t. A legjobb időt ismét Quartararo jegyezte volna, ám Rossihoz hasonlóan kiszélesítette a pályát – az olasz emiatt nem is állt Q2-t érő pozícióban.

Marquez: Ha megnyerem a vb-t, senki nem fog emlékezni a vereségre

Természetesen fáj neki, hogy ismét kikapott egy utolsó kanyaros csatában Doviziosótól, de a legfontosabb számára az, hogy a szezon végén ő ünnepelhessen. A ducatis eközben még nem tett le a címről.

Dovizioso megint kitrükközte Marquezt az utolsó kanyarban!

Majdnem megismétlődött a 2017-es befutó a MotoGP spielbergi versenyén, csakhogy most Dovizioso támadott a hajrában, s az olasz meg is csinálta az előzést a repsolos ellen, így továbbra is verhetetlen a Ducati a Red Bull Ringen.

Marquez pályacsúccsal döntötte meg Doohan pole-rekordját

Magabiztosan zsebelte be az Osztrák Nagydíj rajtelsőségét a Repsol Honda spanyolja, aki 59. királykatagóriás pole-jával immár egyedül vezeti a vonatkozó örökranglistát. Fabio Quartararo és Andrea Dovizioso még az első sorban.

Marquez szerint a Honda tökéletes úton halad

A MotoGP 2019-es bajnokságát fölényesen vezető Marc Marquez szerint csapata, a Honda további fejlődéssel érkezett meg a hétvégi osztrák futamra. Helyszíni tudósításunk Spielbergből.

Marc Marquez utolérhetetlen volt Brnóban

A Marquez-fivérek hétvégéje volt a csehországi: Alex Moto2-es sikere után Marc is rendkívül simán hozta el a 25 pontot Brnoból. A majd' háromnegyed órás késés után végül száraz pályán futott versenyen Dovizioso és Miller állhatott még a dobogóra.