Loeb

Dakar: Terranováé a péntek, Loeb eltévedt

A Prodrive pilótája 2015 óta először nyert szakaszt, a csapat örömét azonba beárnyékolta a csapattárs idővesztesége. A motorosoknál rövidítették a szakaszt, amelyen Daniel Sanders nyert.

Dakar: Al-Attiyah harmadik sikere, Petrucci villogott

Rendkívül szorosan alakult az autósoknál a leghosszabb negyedik szakasz, amelyen büntetés döntött az első helyről. A motorosoknál kettős Honda-siker született, de Petrucci volt a fő sztár.

Dakar: Először nyert szakaszt az elektromos Audi

Carlos Sainz révén történelmi részsikert aratott az Audi RS Q e-tron, összetettben viszont a felfüggesztett eltiltást kapó Nasser Al-Attiyah növelte az előnyét. A motorosoknál új győztest avattak.

Loeb nyerte a Dakar második szakaszát

A francia három év után aratott részsikert a Dakaron: az összetettben második helyen áll Al-Attiyah mögött. A motorosoknál megkavarodott a sorrend, Sunderland állt az élre, Petrucci pedig kiesett.

Eladó a ralilegenda csodálatos versenyautója

Sebastien Loeb csapata eladásra kínálja azt a 2016-os gyártású Peugeot 208 R5 T16 versenyautót, amellyel maga a kilencszeres WRC bajnok is versenyzett – és győzött – 2017-ben.

Rosbergék nyerték az Extreme-E első versenyét

Johan Kristoffersson és Molly Taylor párosa ellentmondást nem tűrően győzték le a riválisokat és a sivatag kihívásait az Extreme-E történetének első futamán. Hansenéké a második, Loebéké a harmadik hely.

Dakar: Al-Attiyahé és Brabecé a prológ

Az autósoknál a háromszoros győztes katari, míg a motorosoknál a címvédő tette meg a leggyorsabban a 2021-es Dakar Rali „nulladik” szakaszát. Sainz 11 km-en szedett össze 36 másodperc hátrányt.

Dakar: Al-Attiyah behúzta, Loeb dobogón zárt

A versenyt gyakorlatilag végig vezető katari megszerezte saját harmadik, a Toyota első sikerét. A címvédő Sainz szakaszgyőzelemmel zárta feledhető versenyét Peruban.

Dakar: Al-Attiyah a győzelem kapujában, hullottak a franciák

Peterhansel, Loeb, Despres és a motorosok közt Van Beveren kiesett vagy megállt a 9. szakaszon: Nasser Al-Attiyah szakaszgyőzelmével karnyújtásnyira került a sikerhez, míg két keréken háromra csökkent az esélyesek száma.

Dakar: Mini-uralom, Loeb visszaesett a 7. napon

Az előző két szakaszt megnyerő kilencszeres világbajnok nem sokkal a rajt után bajba került: távollétében Peterhansel és Roma diktálta a tempót. A motoroknál szokás szerint változás történt az élen.

Dakar: Újabb szakaszgyőzelemmel már második Loeb

Hatból a harmadik elsőség jutott a franciának Peruban: a pihenőnap után a szakasz végén előzte meg Al-Attiyah-t. A motoros kategóriában Quintanilla átvette a vezetést.

Loebé a Dakar Rali leghosszabb szakasza

A PH Sport privát Peugeot-ját vezető francia zárta élen a perui verseny pénteki szakaszát, a listavezető Nasser Al-Attiyah pedig ismét növelni tudta előnyét Stephane Peterhansellel szemben.