Loeb

Büntették a szakaszgyőztest, Al-Attiyah egyórás előnyben a pihenőnap előtt

A vasárnapi nyolcadik szakaszt Loeb nyerte Sainz hátrasorolása után. Az autók közt egy óra felett, a motoroknál viszont alig több mint egy perc az éllovas előnye a Dakar Ralin.

Szaúdi részsiker, Al-Attiyah őrzi előnyét

A helyi toyotás menő, Yazeed Al-Rajhi húzta be a szombati szakaszt a Dakaron, miközben az állva maradt Audikat továbbra is gondok sújtották.

Al-Attiyah nagy csatában növelte előnyét, új éllovas a motorosoknál

Az „Audi-szabály” ellenére is a Toyota sztárja győzött, Loeb a hajrában borult fel, a kétkerekűeknél pedig egy Honda nyerte a szakaszt, de egy Husqvarna vette át az első helyet csütörtökön.

Al-Attiyah nyert, Sainz vezet, Loeb visszaesett a Dakar második napján

Kőkemény nap várt a Dakar mezőnyére hétfőn: az autósok között ez most a Toyotákról szólt, de az összetetettben továbbra is az audis Sainz vezet.

Sainzé az első szakasz, kiesett a motoros címvédő

Az első „rendes” nap is Audi-sikert hozott a 2023-as Dakar Ralin az autósoknál, miközben a kétkerekűeknél máris kénytelen volt kiállni a tavalyi győztes.

Rovanpera négyes győzelemre vezette a Toyotát

Komoly kihívás elé állította a versenyzőket és a gépeket egyaránt a Kenya Rali, a vb-éllovast viszont a nehéz körülmények sem akadályozták meg, hogy idei negyedik diadalával tovább növelje a fórját.

Prodrive Hunter - A világ első hiperterepjárója

A Prodrive bemutatta a Huntert, egy 600 lóerős, négykerék-meghajtású, terepjárót, amely páratlan képességekkel és teljesítménnyel rendelkezik, így gyakorlatilag bármilyen körülmények közt megállja a helyét.

A DTM-ben is felbukkanhat idén Sebastien Loeb

A sokoldalú ralilegenda a hírek szerint a Red Bull–Ferrarit teszteli Spában. A 2021-es csapatbajnok AF Corse istállónál pedig jó pár versenyre kiadó egy hely az idei szezonban.

Sebek döntője: Loeb a bajnokok bajnoka

A Solbergeket és Ekströmöt búcsúztató Sebastien Loeb, valamint a szombathoz képest megtáltosodó Sebastian Vettel csapott össze a Bajnokok Tornája egyéni versenyében – parádés négymenetes döntőben dőlt el a cím sorsa.

Dakar: Al-Attiyah negyedszer nyert, Loeb második

Végig kézben tartotta a 2022-es Dakar Ralit Nasser Al-Attiyah. A végén 49 másodpercen múlt, hogy nem az elektromos Audi, hanem a Toyota nyerte a legtöbb szakaszt idén.

Dakar: Hármas Toyota siker, új éllovas a motorosoknál

Kiválóan alakult a 9.szakasz a Toyota számára, miután Giniel de Villiers nyerte a napot, mögötte pedig két márkatársa zárt az első háromban. A motorosok között Matthias Walkner vette át a vezetést.

Dakar: Négyes csatában Ekström szakaszgyőzelmet szerzett

A három elektromos Audi és Loeb 395 kilométeren át küzdöttek az első helyért a Dakar 8. szakaszán. Három másodpercen múlt, hogy a német márka ne sajátítsa ki az első három pozíciót. Két keréken Sunderland visszavette a vezetést, miközben újabb gyári motoros és quados élmenő adta fel.