2024. szeptember 29. vasárnap

LeMansi24órás

Kovács Bálint: Le Mans teljesítve, jöhet a Bol d’Or!

Nem akármilyen körülmények között teljesült a H-Moto Team 19 éves motorosának álma a legendás 24 órás vb-futamon Le Mans-ban. Az Endurance-világbajnokság múlt hétvégi futamán a Wojcik Racing Team versenyzőjeként Kovács Bálint teljesítette a versenyt, ráadásul úgy, hogy a csapat legjobbja, a kétszeres Superstock 1000 FIM-kupa győztes, Sylvian Barrier már az első körben balesetet szenvedett. A magyar versenyző a lengyel Artur Wielebskivel teljesítette a távot úgy, hogy a párosuk összetettben a 29., míg kategóriájukban, az EWC-ben a pontszerző 10. helyen zárt. A Wojcik Racing Team csapatfőnöke a magyar motoros mostani teljesítményét látva kijelentette, Kovács Bálint ott lesz a szeptemberi 24 órás vb-futamon, a Bol d’Oron.

Button saját csapattal indulna Le Mans-ban

Ambíciózus tervet fogalmazott meg az F1 2009-es világbajnoka, aki arra készül, hogy a Le Mans-i 24 órás új korszakában saját istállóval szálljon harcba a végső győzelemért.

Podcast: A mi Le Mans-i 24 órásunk

Ugyan a pandémia miatt nem a szokásos időpontban, de idén is megtartották a Le Mans-i 24 órást viadalt, a #FormulaHUPodcast törzsgárdája pedig górcső alá vette a történéseket, az eredményeket, amit nyakon öntöttünk saját élmények felidézésével is.

LM24 12. óra – Parázs GT-küzdelem

Az izgalmakat az elmúlt órákban nem az LMP1, hanem a három másik kategória tartogatta: ott viszont alaposan zajlik az élet, miközben Kobayashiék első Le Mans-győzelmük felé haladnak.

LM24 9. óra: Balesetek, safety car, dráma

Három safety car-fázis, egy hatalmas és több kisebb baleset, a második helyezett Toyota szerelése és szoros csaták a négyből három kategória élén – így foglalhatjuk össze a Le Mans harmadik nyolcadát.

ÉLŐ: A 2020-as Le Mans – 24 órán át

A tervezettnél három hónappal később, de végre elérkezett a 88. Le Mans-i 24 órás verseny, melyről szokásainkhoz híven folyamatos élő közvetítést olvashattok szombat délutántól egészen a verseny leintéséig.

Le Mans: A legnagyobb sztorik

Kocsmából, részegen érkező győztesek, egyedül teljesített 24 órás, a leintés után elvesztett futam, szárnyat kapó és 400 felett száguldó versenyautók – a Le Mans különleges sztorijaiból válogattunk.

Le Mans: A Rebellion majdnem elvitte a pole-t

Végül a Toyota indulhat az első rajtkockából, de nagyot ment a privát Rebellion a pole-pozícióról döntő utolsó időmérőn - kis híján megviccelte a japánok gyári technikáját.

Toyota-dominanciával indult az idei Le Mans

Az LMP1-ben nem volt ellenfele a japán gyártónak, a GTE-autóknál viszont az Aston Martin osztotta le a mezőnyt a csütörtöki kvalifikáción - elindult az idei 24 órás verseny "felvezetése":

Le Mans: Az igazi legendák

Nem készülhetünk a Le Mans-ra anélkül, hogy ne emlékeznénk meg a verseny történetének legnagyobb alakjairól: összeállításunkban 15 igazi legenda kapott helyet, akik példaként szolgálhatnak a jelen nagyságainak.

Ne maradj le semmiről a Le Mans-i 24 óráson!

Csütörtökön indul a program Le Mans-ban az idei 24 órás verseny helyszínén, de lesz MotoGP, DTM, Superbike, vagy éppen WRX is - mutatjuk a menetrendet és a tv-közvetítéseket.

A Toyota a Le Mans-i mesterhármasra hajt

A TOYOTA GAZOO Racing célul tűzte ki a sorozatban harmadik diadalt a Le Mans-i 24 órás futamon, hiszen ez lenne a tökéletes utolsó szereplés a történelmet író Toyota TS050 HYBRID versenygép számára a legendás francia versenyen.