KissNorbert

TOP50: A 2015-ös magyar autósport-ranglista

A Formula szerkesztősége a legjelesebb hazai szakértők segítségével állította össze azon 50 magyar autóversenyző toplistáját, akik a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtották a 2015-ös szezonban.

Világbajnok macskák Európa bajnok autóversenyzővel

Kiss Norbi kétszeres Európa bajnok kamionversenyző, hatszoros magyar bajnok autóversenyző lesz a vendége december 12-én szombaton és 13-án vasárnap, az idei év legnagyobb magyarországi macskás rendezvényének, a Felis Hungarica budapesti nemzetközi macskakiállításának és örökbefogadó hétvégéjének a Campona Bevásárlóközpontban.

Fantasztikus szezon: Címvédés, 25 év után kamionverseny a Hungaroringen

Az már a 2014-es év vége felé látszott, hogy az OXXO Racing-Axxyss Motorsport és Kiss Norbi a Kamion Európa-bajnokság egyik legmeghatározóbb csapatává-pilótájává nőtte ki magát az évek alatt.

Kiss Norbi: Három dobogó Le Mansban, összesen 31 a szezonban

Le Mansban is Kiss Norbi volt a leggyorsabb pilóta, mindkét nap megszerezte a pole pozíciót, de most először a szezon során nem tudott futamot nyerni.

Kiss Norbi: „Rossz befejezése egy rossz hétvégének”

A szombati büntetések és két harmadik hely után hiába indult biztatóan a vasárnap, végül egy második hely és egy kiesés lett a szombathelyi pilóta jutalma – ezzel 2015-ben először zárt győzelem nélkül egy hétvégét.

Kiss Norbi: Büntetés és két 3. hely szombaton

Mozgalmasan alakult a franciaországi szezonzáró első napja a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert számára: az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája megszerezte a pole pozíciót, az első futamon azonban kanyarátvágásért megbüntették, így harmadik lett, ahogy a fordított rajtrácsos második versenyen is ugyanebben a pozícióban ért célba.

Kiss Norbi vasárnapja: Pole, győzelem és büntetés

Az immár kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert a vasárnap délelőtti esőben is megszerezte a pole-t, majd az első versenyt szoros csatában megnyerte, idei 19. győzelmét aratva ezzel. A második futamon több incidensbe is belekeveredett, az egyikért meg is büntették, így a szombattal ellentétben most nem tudott elégedetten nyilatkozni az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport versenyzője.

Kiss Norbi rajt-cél győzelmével másodszor is Európa-bajnok!

Minden úgy alakult a Kamion-Eb jaramai fordulójának szombati napján, ahogy azt Kiss Norbert eltervezte: az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája megnyerte az időmérőt, majd a délutáni első versenyen végig megtartotta az első helyét, ezzel pedig immár matematikailag is bebiztosította második Európa-bajnoki címét!

Kiss Norbert: Jaramában már az első futamon meglehet a címvédés

Ezen a hétvégén Spanyolországban, Jaramában rendezik az FIA Kamion Európa-bajnokság idei kilencedik, utolsó előtti versenyhétvégéjét.Ilyenkor már mindenki számolgat, hogyan alakulhat még a bajnokság, de igazi csaták már csak a második helyért várhatók, Norbi ugyanis messze a többiek előtt jár...

Kiss Norbi: Két győzelem, két dobogó és egy rekord Zolderben

Zolderben szeszélyes időjárás borzolta a kedélyeket szombaton, főleg Kiss Norbiét, mivel vizes aszfalton nem működik rendesen a versenykamionja, a kigyorsításokon sokkal jobbak voltak a Buggyrák.

Zolder: Kiss Norbi győzelmével és második helyével a címvédés kapujában!

Még a szombati napnál is eredményesebben alakult a vasárnap Kiss Norbert számára Zolderben, hiszen a pole pozíció megszerzése után rekordot döntött az egy szezonon belüli futamgyőzelmeket illetően, majd a második versenyen remek felzárkózás után második lett. A magyar pilótát ezzel már csak néhány pont választja el az újabb Európa-bajnoki címtől.

Kiss Norbi: Győzelem és dobogó szombaton

Egy rajt-cél győzelemmel és egy parádés harmadik hellyel zárta a szombati napot Zolderben Kiss Norbert a Kamion Eb-n. A magyar versenyző első futamon aratott sikerével egyben beállított egy rekordot a sorozatban.