2024. szeptember 20. péntek

KazárMiklós

Tesztprogram: Kazár 2,5 másodpercet gyorsult

A 2016-os bajnoki szezonnyitón, az Eger Ralin dobogós helyen zárt Kazár Miklós és Ferencz Ramón. A korábbi négyszeres abszolút bajnok már akkor érezte, még nem tökéletes az összhang az új Ford Fiesta R5-össel, így a Pro Racers versenyzője és navigátora egy komoly tesztprogramot hajtott végre az elmúlt hétvégén, ahol az M-Sport egyik mérnöke is segítette a munkájukat. Kazár úgy véli, ennyit még nem tanult egy teszt alatt, és igencsak bizakodással tölti el, hogy két és fél másodpercet gyorsultak a gyakorlás végére.

Hiába az egri dobogó, sok munka vár Kazárékra

A 2016-os bajnoki szezonnyitón, az Eger Ralin dobogós helyen zárt Kazár Miklós. A korábbi négyszeres abszolút bajnok a harmadik helyen végzett, ami annak tükrében elfogadható teljesítmény, hogy versenykörülmények között most próbálhatta ki először az új Ford Fiesta R5-ösét.

Kazár Miklós: új autóval, új csapattal, motiváltan

Egy R5-ös Ford Fiesta repíti Kazár Miklóst és Ferencz Ramónt a hét végén kezdődő ralibajnokságban. A többszörös magyar bajnok pilóta és navigátora a tavalyi év nagy részét egy EVO IX-es Mitsubishivel teljesítette, amivel az abszolút értékelés második helyét szerezték meg.

Nyugdíjba küldte hű társát Kazár Miklós

Befejeződött a felkészülési időszak a magyar ralisport világában, Kazár Miklós szeme előtt már a hétvégi Eger Rali lebeg. A korábbi négyszeres abszolút bajnok számára számos újdonságot hozott eddig is a szezon, ám az állandó vele kapcsolatban, hogy továbbra is minden versenyen nyerni szeretne. Navigátorával, Ferencz Ramónnal egyértelműen a bajnoki cím visszaszerzését tűzték ki célul, aminek valóra váltásához kizárólag a győzelemért mennek Egerbe is.

Kazár Miklós: „Ez a siker jó alap az idei évre”

Ezúttal semmilyen technikai gond nem jött közbe, így Kazár Miklós végig vezetve megnyerte az év végi záró versenyt, a 17. alkalommal megrendezett Szilveszter Rallye-t. A december 28-29-i óévbúcsúztatón Maximmun Racing Team versenyzője úgy véli, a Mitsubishi volánja mögött sikerült maradandót alkotnia, és navigátorával, Ferencz Ramónnal együtt igencsak feldobódva készül a 2016-os bajnoki szezonra.

Szilveszter Rali: Húszezren a Ringen

Minden rekord megdőlt az idei, 17. Szilveszter Rallye-n. A december 27-29 közötti évbúcsúztató versenyen összesen 280-an (!) álltak rajthoz – ebből tizenöt lesz az előfutók száma –, 45 hölgy volt ott az indulók között, sosem vett még részt 97 Lada az óévbúcsúztató viadalon.

Kazár Miklóst az autó ringatta álomba

Több mint két évtizede vesz részt a magyar autósport körforgásában Kazár Miklós, aki navigátorként megszerzett bajnoki cím után közel hat éve döntött úgy, hogy kipróbálja magát pilótaként is. A bajnoki címek után sok hátráltató tényezővel együtt az idén második lett. Interjúnkban az embert kerestük a sisak alatt.

Kazár Miklós: Fakarddal mentünk csatába, de...

Noha az idei bajnoki szezon az ezüst jegyében telt eddig Kazár Miklósék szemszögéből, azért a nemzetközi mezőnyben – Central Europe Zone (CEZ) – is sikerült a dobogón végeznie a Maximmun Racing Team versenyzőinek. Kazár Miklós elmondta, jövőre támadást indítanak Ferencz Ramónnal a bajnoki cím visszaszerzéséért, mert elsősorban a hazai mezőnyben szeretnének eredményesen szerepelni. Amennyiben az anyagi háttér megengedi, autót cserélnek, ám még idén még egyszer rajthoz állnak, és szeretnék megnyerni a szezonzáró Szilveszter Ralit.

Kazár Miklós: Aranyból csináltunk ezüstöt

Nagyon úgy tűnik, hogy az idei bajnoki szezon az ezüst jegyében telik Kazár Miklósék szemszögéből. A bajnoki második hely után ugyanis a hétvégén megrendezett Mikulás Ralin is az ezüstérem jutott a Maximmun Racing Team versenyzőjének, akin ezúttal Dallos Ferenccel állt rajthoz a Veszprém környéki murvás pályákon. Kazárék pedig mindent megtettek a győzelemért – három szakaszt is megnyertek a hatból –, ám egy bosszantó technikai hiba miatt ismét lemaradtak az összetett első helyéről. A duó nem keseredett el, és már most megfogadták, az év végi Szilveszter Rallye-n senki és semmi sem gátolhatja meg a sikerüket.

Kazár Miklós: Zárásként dupla ezüst

Noha megint nem sikerült nyernie a Mecsek Ralin a Maximmun Racing Team párosának, a búcsú mégis szépre sikeredett a 2015-ös bajnoki szezon utolsó versenyén. Az összetett második helyén végző Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón ugyanis újra dobogóra állhatott a hétvégén, hiszen az utolsó gyorsaságin már kizárólag a közönségnek száguldó duó végül másodikként zárt. Kazár szerint mindent kihoztak idén a lehetőségeikből, és elárulta, számukra még nem ért véget az idény.

Kazár Miklós: Végre nyerni akarok a Mecsekben!

A kassai remek győzelmet követően szeretné feltenni a koronát a meglehetősen balszerencsés 2015-ös bajnoki szezon utolsó futamán a Maximmun Racing Team párosa. Az összetett második helyén álló Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón számára ugyanis csakis egy cél lebeg: végre-valahára megnyerni a hétvégi Mecsek Ralit, ami eddig még egyiküknek sem sikerült.

Kazár Miklós: Hozzám nőtt a Mitsubishi

Ebben az évben sokan meglepődtek azon, hogy a Kazár Miklós, Ferencz Ramón duó egy bajnoki futam kivételével mindig a régóta bevált Mitsubishi Lancer EVO IX-essel állt rajthoz.