2024. október 1. kedd

KanadaiNagydíj

Alonso csak Le Mans-ról akart beszélni a kiesése után

Monaco után az F1-es Kanadai Nagydíjon is műszaki hiba vetett véget a spanyol versenyének, a kétszeres világbajnok azonban fejben már most a jövő hétvégi 24 órás megmérettetésen jár.

Ferrari: Domináltuk a hétvégét Sebastiannal

Rajt-cél győzelmen van túl az olasz alakulat és Sebastian Vettel. A német egy pillanatra sem engedte ki a markából a vezetést, amivel Arrivabene szerint nagyot lendített a csapat önbizalmán.

Vettel: A tökéletes a legjobb szó erre

Pályafutása 50. F1-es győzelmét aratta a német, ráadásul mindezt tette a Gilles Villeneuve-ről elnevezett pályán egy Ferrarival. Bottas szerint kihozták a maximumot, Verstappen is elégedett.

Vettel nyert és újra vezeti a pontversenyt

Sebastian Vettel 2004 óta először szerzett győzelmet a Ferrarinak a Kanadai Nagydíjon, amely a pályától megszokotthoz képest most eseménytelen futamot szállított. Bottas és Verstappen állhatott még dobogóra.

Így zajlott percről percre a Kanadai Nagydíj

A három élcsapat egy-egy versenyzője indul az első három helyről az idei hetedik F1-es futamon, akár hatan is esélyesek lehetnek a montreali győzelemre – tartsatok élő szöveges tudósításunkkal!

Kanadai Nagydíj - A rajtrács

17 év után először Ferrari áll az első rajtkockában Montrealban. Az alábbi minta szerint sorakozik majd fel a mezőny a közép-európai idő szerint 20:10-kor startoló futam rajtjához. És két órával a start előtt azért az elmaradhatatlan büntetés is megérkezett.

Ocont lenyűgözte a Renault tempója

Meglepően erősen szerepelt a francia gárda a szabadedzésekhez képest: mindkét autójuk simán került be a legjobb tízbe. Esteban Ocon is meglepődött ezen, és célja a Renault legyőzése lesz a futamon.

Hamilton: Nem a régi motor miatt maradtunk le

Lewis Hamilton eddig a tőle megszokottnál gyengébb formát nyújt F1-es karrierje legerősebb pályáján, de nem akarta külső tényezőkre fogni a teljesítményét, ami csupán egy negyedik helyet ért számára a rajtrácson.

Vettel szerint rosszul taktikázott a Red Bull

Pénteken még távol érezte magát az első rajthelytől Sebastian Vettel Montrealban, ám az időmérő napjára nagyot fordított a helyzetén. Vele szemben Kimi Raikkönen idén már nem először a döntő pillanatban rontott.

Grosjean már csak nevet a pechszériáján

A pénteki mormotagázolás után a szombati időmérőn motorgondjai támadtak a Haas francia pilótájának, aki azonban még így is talált pozitívumot az F1-es Kanadai Nagydíj eddigi szakaszában.

Vettel mindenki elől elhalászta a kanadai pole-t

Hiába volt Max Verstappen erődemonstrációja az edzéseken, a holland végül csak a harmadik helyre kvalifikált a Kanadai Nagydíjra, miközben a pole-ért Valtteri Bottas és Sebastian Vettel vívtak szoros csatát.