2024. szeptember 29. vasárnap

KanadaiNagydíj

Ocon el sem akarta engedni Gaslyt

Az Alpine-nál újabb vihart kavaró „helycserés” üzenetre Ocon először úgy reagált, hogy a csapat felejtse el, hogy elengedi Gaslyt – aztán megtette, de úgy érzi, kár volt kedvesnek lenni.

Pitwall: Elszúrták a 2026-os F1-es szabályokat?

Fordulatos Kanadai Nagydíj, a 2026-os autók miatt aggódó pilóták, Perez és Tsunoda hosszabbítása és az év átigazolása a MotoGP-ben: ezekről beszélgettünk.

Horner: Mindkét autóval pontot kell szerezni

Szerződéshosszabbításának bejelentését követően katasztrofális hétvégét teljesített a mexikói F1-es pilóta, de főnöke rámutatott: máskor is felállt a padlóról.

Villeneuve: Ricciardo ne személyeskedjen!

Az 1997-es F1-es bajnok úgy érzi, hogy kritikája célba talált, hiszen Ricciardo remek versenyt futott – az is kiderült, hogy az ausztrál nem tehetett arról, hogy bemozdult a rajtnál.

5 dolog, ami kiderült az F1-es Kanadai Nagydíjon

Néhány érdekesség, amire érdemes odafigyelni, amit érdemes magunkkal vinni az F1-es Kanadai Nagydíjról: Formula Plusz rovatunk mai cikke.

Sainz: Kockáztatnom kellett, ez lett belőle

Borzasztóan lassú volt a Ferrari Kanadában, nem lehetett vele előzni, a végén próbált rizikózni a spanyol, de ebből jött a kiesést eredményező hiba.

Perezt még meg is büntették az autótörés után

Három rajthelyes hátrasorolást kapott a következő F1-es nagydíjra a mexikói, mivel nem biztonságos autóval maradt a pályán az ütközése után.

Verstappen-siker és elszalasztott esélyek – vasárnapi F1-es hírek

Norris és Russell elszalasztott lehetősége, Hamilton „legrosszabb versenye”, a Ferrari K.O.-ja és Ocon kifakadása: egy helyen a kanadai versenynap hírei.

„Nem a safety car időzítésén múlt” – Norris

„Meg kellett volna nyernünk a futamot, de nem tettük” – fogalmazott a McLaren britje, aki szerint a kanadai eset más volt, mint az F1-es Miami Nagydíjon.

„Én megtettem, amit nekem kellett, a csapat nem” – Ocont elszomorítja a helycsere

A távozó francia csapatjátékosnak tartja magát, ezért eleget tett az Alpine utasításának két körrel az F1-es Kanadai Nagydíj vége előtt – de a futamot követően nem titkolta nemtetszését.

Perez hiszi, hogy visszatérhet a formájához

Pocsék formában volt az F1-es Kanadai Nagydíjon, a futamon maga hibázott, de a mexikói szerint csak annyi kellene, hogy legyen végre egy sima hétvégéje.

„Dühítő, 10-15-ször kellett állítgatnom egy körben” – Leclerc a motorhibáról

A műszaki problémával körönként egy másodpercet veszített Charles Leclerc Kanadában, nem maradt más esély, mint az újraindítás a bokszban és a slick gumira váltás.