Hill: Senna már az őrület határát súrolta

Damon Hill volt Ayrton Senna csapattársa a Williamsnél a tragikus, 1994-es esztendőben. Az akkor még majdnem újoncnak számító brit közelről figyelhette a brazilt, akit alaposan ki is ismert.

Berger: Eleinte úgy tudtuk, Senna megúszta

Huszonöt évvel ezelőtt, a tragikus imolai hétvége örökre megváltoztatta a Formula-1-et. Roland Ratzenberger után Ayrton Senna is életét vesztette, legjobb barátja ráadásul úgy tudta, jól van.

A 2013-as és 2018-as Ferrari csatája

Közismert, hogy a tavalyiak voltak mindig idők leggyorsabb Formula-1-es autói. A FlashTV a 2018-as Ferrarit a 2013-assal eresztette össze az imolai pályán.

Az orvos emlékei Ayrton Senna haláláról

Immár 24 éve, hogy Ayrton Senna az égi versenypályákra költözött - még mai napig is hátborzongató végigolvasni, hogy hogyan élte meg az imolai fekete napot az F1 akkori orvosa, Sid Watkins.

Sennára emlékezve: On-board kör az rFactorban, Imolában, az FW16-tal

A háromszoros világbajnok brazil legenda egy köre az Autodromo Enzo e Dino Ferrarin, az rFactorban, a Williams FW16-os volánja mögött.

Newey: Felelős vagyok Senna halálában

Bár az Ayrton Senna halála miatti perben jogerősen felmentették a Williams csapatot, a közvélemény továbbra is technikai hibaként értékeli a brazil legenda végzetes balesetét.

25 futamos naptár esetén visszatérhet Imola

Rengeteg pilóta és rajongó kedvence, az imolai helyszín komoly lépést tett afelé, hogy újra Formula-1-es futamot rendezhessen több, mint egy évtizednyi szünetet követően.

Guns N’ Roses koncertnek adott otthont az imolai pálya

Bár F1-esek már több mint tíz éve nem száguldoznak a legendás helyszínen, azt nem lehet mondani, hogy nincs kihasználva a pálya: legutóbb az amerikai hard rock együttes adott nagyszabású koncertet rajta.

Alonso felidézte legkedvesebb versenyét

A fiatal spanyolnak 9 és fél hengerrel kellett versenyeznie, az utolsó 12 körben pedig Michael Schumacher akarta hibára késztetni. Mindezek ellenére győzött: ezért foglal el különleges helyet Fernando Alonso emlékeiben a 2005-ös imolai futam.

Retro – Kiscsapatok nagy napja

Igazi csillaghullás volt a futam elején, Sennáék riválisai az első körökben kiestek, s miután végül három kiscsapat garázsában is igazi örömünnep volt – egy belga pilótának pedig a szíve majd megszakadt.

Így tereli egy hölgy Imolában a Ferrarit

A versenypályákon is több női pilótával találkozhatunk már, azon meg sem lepődünk, hogy valaki a szimulátorban rója a köröket. Urak, ki merne kiállni a hölgy ellen egy körre?

Imola mégsem pereskedik Monzával

A korábban San Marinói, és egyszer Olasz Nagydíjat rendező pálya kész volt bíróságra menni amiatt, mert Monza kormánytámogatásból fogja megrendezni F1-es futamát, de végül elálltak tervüktől.