2024. október 7. hétfő

Hockenheim

Wolff szerint Németország másnaposságban szenved

A Mercedes sportigazgatója biztosra veszi, hogy jövőre ismét lesz F1-es Német Nagydíj Hockenheimben, sőt, az egy év kihagyás még segíteni is fog abban, hogy többen térjenek vissza a pályára.

Vettel: Régebben nagyobb golyókra volt szükség

Két maradandó emlékkel magyarázta az F1 elveszett varázsát Sebastian Vettel – eggyel gyerekkorából, eggyel tinédzserkorából –, aki azt is elárulta, miért óvja ekkora körültekintéssel magánéletét.

2016-ban újra lesz Német Nagydíj

Méghozzá Hockenheimben: ebben a pálya ügyvezetője „1000 %-ban” biztos. Az F1 feje, Bernie Ecclestone eddig nem erősítette meg a nagydíj visszatérését.

Solberg győzelmének tombolt a DTM közönsége

A világbajnoki címvédő Petter Solberg győzelmével zárult a ralikrossz vb első, Hockenheimben rendezett fordulója, de a hétvége igazi győztese nem a norvég pilóta volt, hanem maga a ralikrossz, valamint a német közönség.

DTM: Ekström háromszor megnyert versenye

A rajtnál, szárazon és esőben – az Audi kétszeres bajnok pilótája, Mattias Ekström ihletett formában versenyezte végig a DTM hockenheimi nyitóhétvégéjének vasárnapi futamát, és háromszor is megnyerte azt, mielőtt elsőként intette le a kockás zászló.

DTM: Felszáradó pályán is tarolt az Audi

Komoly tűzijátékot tartogatott a DTM hockenheimringi nyitóhétvégéjének vasárnapi időmérő edzése. A reggeli esőzés folytán az edzés elején a Hankook esőgumijai kerültek fel az autókra, a végén viszont már a slickeken röpködtek a legjobb köridők.

DTM: Jamie Greené a történelmi pole

A DTM idén visszaállította a legutoljára 2002-ben alkalmazott rendszert, amelyben két futamot tartanak a versenyhétvégéken: a szombati felvonás 20 perces időmérőjén az Audi seperte be az elsőséget Hockenheimben.

Mi vetekedhet Michelisz hazai versenyével?

Idehaza minden a WTCC magyar futamáról fog szólni a hétvégén, hiszen a Michelisz-Hungaroring kombinációval nehéz bármilyen más autós eseménynek konkurálni. Mutatunk egy méltó kihívót!

Defekt a DTM-ben? Kizárt!

Az előttünk álló hockenheimi nyitóhétvégén a Hankook ötödik szezonját kezdi meg a Német Túraautó-bajnokság (DTM) kizárólagos gumibeszállítójaként. A prémiumgyártó egy elképesztő rekordot állított fel.

Retro – Akit csak a sors tudott legyőzni

Ma van a valaha volt talán legnagyobb autóversenyző, Jim Clark halálának évfordulója, aki egy olyan futamon hunyt el, melyen ott sem akart lenni. Huszonöt F1-es győzelme mellett csak egyszer lett második.

„Az F1-nek tisztelnie kell a saját örökségét”

A Német Nagydíj kiesésével csupán hét klasszikus európai helyszín maradt az idei naptárban, amit sokan komoly gondnak látnak – így van ezzel az AP által megszólaltatott háromszoros világbajnok is.

"Európa F1-es jövője? Sivár"

8/19. Jelenleg így áll az európai futamok aránya az összeshez viszonyítva, és nem elég, hogy idén már nem lesz Német Nagydíj, Bernie Ecclestone a monzai Olasz Nagydíj törlését is megszellőztette.