2024. október 11. péntek

Hazai

Merk József az F-1600 Magyar Bajnok!

A Magyar Gyorsasági Országos Bajnokság utolsó hétvégéjére került sor szeptember 12-13 között a Hungaroring-en, ahol minden kategóriában három futamot rendeztek. Két kategóriában volt érdekelt az Apex Racing.

Bunkoczi: bringa, szabadság, felkészülés

Bunkoczi László a balesete óta elõször ült mountain bike-on, és felszabadító érzésként élte meg, hogy bringázik az erdõben. Nyilván nem ment bele kockázatos manõverekbe, de ezúttal már azt is jó eredményként élte meg, hogy feltekert néhány emelkedõn.

Korda Racing 1-2 Nagykállón

Szenzációs sikerrel, kettős győzelemmel zárta a Korda Racing a tereprali Ob 2015-ös szezonját, a győzelmet Korda Erik és Csató Attila szerezte meg a nagykállói HOFEKA Kupán, másodikként pedig Garamvölgyi Zoltán és Kerék Balázs érkezett célba.

Hazai pályán a HQ Racing

Hazai pályán száguld a hétvégén Juhász Gábor és a Klement Mosquito: a HQ Racing nyíregyházi születésű pilótája számára Nagykállóban, a Hofeka Kupával folytatódik a terepralis idény.

Nyerni megy Nagykállóra a Korda Racing

Három egységgel búcsúzik a Tereprali OB 2015-ös szezonjától a Korda Racing, a szezonzáró nagykállói HOFEKA Kupán Korda Erik és Csató Attila mellett Kerék Balázs oldalán visszatér Garamvölgyi Zoltán is, a motoros mezőnyben pedig Linninger Patrik tör babérokra.

Remek mezőny gyűlik össze Nagykállóban

15 autós egység nevezett a hétvégén Nagykállóban megrendezésre kerülő magyar bajnoki szezonzáróra, a Hofeka Kupára, köztük csaknem a teljes élmezőny, de elindulnak olyan párosok is, akiket szinte egész évben nem láthattunk. Persze akadnak azért hiányzók is.

Hibás lengéscsillapító okozta Keszthelyi Vivien lassulását

Keszthelyi Vivien, az Oxxo Motorsport 14 éves pilótája az előző hétvégén felemásan zárta a Suzuki Swift Cup Europe Hungaroringen rendezett versenyhétvégéjét, amely a kamion Európa-bajnokság betétprogramja volt.

Gyutai Adrián: Életem nagy álma valósul meg!

A hétvégén immár megvalósíthatja álmát Gyutai Adrián. A TVR Vitali olasz csapat pilótájaként ugyanis szabadkártyásként elindulhat a szeptember 13-i Moto3-as világbajnoki futamon, amelyet Misanóban rendeznek. A 24 éves paksi motoros célja egyértelmű: megfutni az időmérőn a limitet, és vasárnap befejezni a versenyt.

Nagykállóra költözik a Sólyom Team

Sosem volt titok, hogy a Sólyom Team tagjai nagyon szeretik a nagykállói versenyek hangulatát, környezetét és az ottani közönséget. A csapat a korábbi évekhez hasonlóan idén sem hagyja ki az ottani tereprali futamot, amelyet idén Hofeka Kupa néven rendeznek meg.

Gorzó Zsolt : Élek a lehetőséggel...

A Livewire Team támogatója és egyben versenyzője a tőle megszokott gokart versenyek helyett ezúttal más géposztályban méretteti meg magát. Gorzó Zsolt ezennel a George Racing Team színeiben Suzuki Swift- tel indul a Hungaroringen megrendezésre kerülő Hankook RCM Cup soron következő versenyén. Felkészülésében és helytállásában a Livewire Energy rágócukor, ital illetve a Team több tagja is támogatja.

Kohári Zoltán is ott lesz a European Drag Challenge-n

Ismét parádés mezőny gyűlik össze a hétvégén rendezendő European Drag Challenge-n. A Kiskunlacházán rendezendő viadalon nem kevesebb, mint 6000 euró lesz az összdíjazás.

Egy igazán extrém drift verseny – Extreme Technical Weekend

Minden pilóta számára fantasztikus érzés, ha a hungaroringi aszfaltcsíkon gurulhat végig. Arra pedig már jelzők sincsenek, hogy milyen érzés az, ha mindezt kilinccsel előre, óriási gumifüstbe burkolva tehetik meg ellenfeleiktől pár centire haladva az Ayrton Senna-ról elnevezett kanyarban...