Hazai

Formabontó fődíj az RCM Cup-ban

Több mint egy hónapja már, hogy véget ért az RCM Cup 2015-ös évadja, az élet azonban nem állt meg Magyarország első számú márkakupájában.

Kulcsár-Varga: Nagyon nehéz verseny volt

Kulcsár Balázs, Varga Kristóffal az oldalán indult a 6. Auto-Szoft Ralin. Balázs szerint embert és autót próbáló verseny volt, de ennek ellenére sikeres versenyt tudhatnak maguk mögött.

Korda Racing: Könnyed kis levezetés

A hivatalos versenyszezon végeztével sem bírnak a fenekükön ülni a Korda Racing versenyzői, a csapat két Rallye2-es pilótája, Régi Péter és Balics Ákos mellett Szikszai „Six” Attila is megmozgatta versenyautóját az Arrabona Rally Club hétvégi versenyén, Bajna és Lábatlan között.

Rióra hangolnak a B3 Racing pilótái?

Bús Edinát és Tassi Attilát, a B3 Racing pilótáit múlt hét szombaton lencsevégre kapták, amikor a Hungaroringen Audi-kat teszteltek. Nem is akármilyen autókba ülhettek be a versenyzők, Audi A3 Limousine-ok motorját melegíthették a Groupama Vezetéstechnikai Centrumában. De miért volt Edina és Attila az Audi-k gyűrűjében? Talán szériát vált a B3 és jövő évi versenyszezonját már az Audi-val kezdi?

Kerényi Ádám: A technikai hibák fosztottak meg a címvédéstől

Noha a legutolsó fordulóig esélye volt a 2015-ös King of Europe sorozatban a történelmi címvédésre a háromszoros Európa-bajnok Kerényi Ádámnak, végül ez nem jött össze.

AMS: Bajnokok kamionnal, két kerékről és a levegőből!

Sikerrel zárult, sok látogatót vonzott a 2015. október 28-31. között a Hungexpo Automotive és Autótechnika kiállításainak társrendezvényeként újra megrendezésre került ötödik Auto+Motor+Sport EXPO a tradicionális kőbányai vásárváros "F" pavilonjában.

Csalódottan zárták a szezont a Korda Juniorok

Nem sikerült szép eredménnyel búcsúztatni a szezont a Korda Racing versenyzőinek az Országos Rallye2 Bajnokság pécsi szezonzáró futamán, a Vizelli/Nagy és a Balics/Borsfai párosok korai búcsúra kényszerültek, a Régi/Ferenczió duó viszont célba vitte a C2-est a Mecsek Ralin.

North Racing: Nem vágyunk vissza a Mecsekbe

Első alkalommal és talán utoljára is vett részt a North Racing versenyzőpárosa, Erdélyi György és Dredán György a Rally2-es bajnokság utolsó futamán, a Mecsek Ralin. Vegyes érzésekkel indultak haza vasárnap. Mi is történt velük pontosan és milyen tapasztalatokat szereztek arról Gyurival beszélgettem?

Krózser: Műszaki hiba :(

A prológot rendben teljesítette Krózser Menyhért és Buchholz János a Mecsek Ralin, az Országos Rali Bajnokság idei szezonzáró futamán. Azonban az ezt követő etapon a Mitsubishi Lancer Evo IX R4 meghibásodott, ezért az MHH Team párosa a verseny feladására kényszerült.

Jótékonysági akció Herczig Norbert rali bajnokkal

Vasárnap a Mecsek Ralival véget ért a 2015-ös Magyar Országos Rali Bajnokság, amelyen összesítettben a Skoda Rally Team Hungaria csapatában versenyző Herczig Norbert – Igor Bacigál páros állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Kazár Miklós: Zárásként dupla ezüst

Noha megint nem sikerült nyernie a Mecsek Ralin a Maximmun Racing Team párosának, a búcsú mégis szépre sikeredett a 2015-ös bajnoki szezon utolsó versenyén. Az összetett második helyén végző Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón ugyanis újra dobogóra állhatott a hétvégén, hiszen az utolsó gyorsaságin már kizárólag a közönségnek száguldó duó végül másodikként zárt. Kazár szerint mindent kihoztak idén a lehetőségeikből, és elárulta, számukra még nem ért véget az idény.

Matics abszolút ötödik lett a bajnokságban

Egy műszaki hiba ellenére is a 3-as géposztály ötödik, valamint az abszolút értékelés kilencedik helyét szerezte meg Matics Mihály és Zejda Viki Mitsubishi Lancer Evo IX-cel, a Mecsek Ralin. Ezzel az Országos Ralibajnokságban a 3-as géposztály harmadik helyén végeztek, abszolútban pedig az igen előkelő ötödik helyet szerezték meg.