2024. október 10. csütörtök

Hazai

BMW-ből Renault-ba - Jó döntés volt

Madari Imi a tavalyi évben még egy BMW volánja mögött versenyzett a Rally2 mezőnyében, az idei szabályváltozások miatt, viszont egy Renault Clio-ba “kényszerült” a pilóta, ami szerinte előreláthatólag jó döntés volt.

Sebesség Fesztivál: Tökölön indul a 2016-os drift-szezon

A hétvégén kezdetét veszi a hazai drift bajnoki szezon. A sportág hazai legjobbjai a Sebesség Fesztiválon mutathatják meg először, milyen eredménnyel telt számukra a téli felkészülési időszak. A versenyről a Tomracing Motorsport sem hiányozhat: a csapat versenyzői, Radák „Radír” János és Tápai Attila nagy reményekkel várja az idénynyitót.

Varga Péter debütált a rali szakágban

A Taubmann Historic Racing az előző években a kis Renault-okkal próbálkozott a Historic mezőnyében, az idén viszont BMW-re váltott a csapat, amit Varga Péter próbál minél eredményesebben vezetni.

Látványos autózásért dobogó járt Egerben

Lángi Attila a szurkolók szerint (is) az egyik leglátványosabban versenyző rali pilóta a hazai mezőnyben, ezt szerencsére az évadnyitó Eger Ralin is bizonyította, aminek újra dobogós helyezés lett a jutalma.

Ment a Civic, mint a karikacsapás

Ahhoz képest, hogy régen versenyzett a László István – Szabó Gábor duó, és ráadásként egy új Honda Civic Type-R-rel, elég jól végződött számukra a 11. Eger Rali. A jó hangulatú verseny, az új autó, és a célba érés pont elég volt ahhoz, hogy lendületet kapjanak a Miskolc Ralira.

Jánosa-Brunekker: Eger elúszott

Nem úgy alakult a 11. Eger Rali Jánosa Ákos és Brunekker Árpád számára, ahogy eltervezték. Sajnos nem rajtolhattak el, és ezzel ki is maradtak a csatázásokból. Mivel a történteket már nem lehet megváltoztatni, az előttük álló miskolci futamra összpontosítanak.

Gokart: Óriási siker az olaszországi évadnyitón

Húsvét hétvégéjén lezajlott a szezon első versenyhétvégéje (GOB I., CEE I. és CEZ I.). 25 nemzet 165 versenyzővel képviseltette magát.

Botka Rally Team: Egerből Belfastba

A szezonnyitó Eger Rali után már az észak-ír pályabejáráson diktálja fel a pályákat Botka Dávid. Egerben még a Mitsubishi-vel és Bazsó Attilával, az ERC második futamán, a Circuit of Ireland-on már újra a Citroen DS3 R5 versenyautóval és Szeles Péterrel versenyez Dávid.

Eger Rali: Óriási mezőny, óriási érdeklődés

A régi időket idézte az elmúlt néhány nap, a hazai rali bajnokság nyitó futamára ugyanis több tízezer érdeklődő látogatott el. A szezonnyitó, 11. Eger Ralin óriási mezőny gyűlt össze, hiszen a magyar és a szlovák pontvadászat nyitó hétvégéjén több mint 220 páros állt rajthoz.

Győzelmekkel kezdtek a Korda Racing juniorok

A Korda Racing mindkét párosa győzelemmel kezdte a szezont a hétvégi Eger Ralin, Balics Ákos és Borsfai Dávid a Historic mezőnyben, ifjabb Vizelli Károly és Vizelliné Jobbágy Éva pedig a Rally2-ben aratott kategória győzelmet sőt, a Ladás páros az abszolút értékelésben a szenzációs második helyen zárta a futamot.

Leszakadt kardán és kiszakadt gömbfej, ilyen a Ralikrossz

A GFS Racing Team színeiben versenyző Csendes Zsolt a Super Touring Cars +2000 kategóriában rajtolt el Máriapócson a 2016.03.27-28.-i hétvégén. Tóth Atti csapata megfeszített munkával készült el az Opel Ascona 400 Turbóval. Az utolsó 2 nap nem aludtak semmit, annak érdekében, hogy Zsolt autója megfelelő legyen az összecsapáshoz.

Hiába az egri dobogó, sok munka vár Kazárékra

A 2016-os bajnoki szezonnyitón, az Eger Ralin dobogós helyen zárt Kazár Miklós. A korábbi négyszeres abszolút bajnok a harmadik helyen végzett, ami annak tükrében elfogadható teljesítmény, hogy versenykörülmények között most próbálhatta ki először az új Ford Fiesta R5-ösét.