2024. október 8. kedd

Hazai

Az MNASZ közleménye a 2017-es ORB-ről

Amint arról korábban is értesülhettek már, az MNASZ 2017. évi Rallye Bajnokságának nyitó futama nem az Eger Rali lesz.

2020-ban a magyar MotoGP-futamon már neki szurkolhatunk?

A 11 éves versenyző évét több futamgyőzelem, bukás és motorhiba tarkította. Edzője, Szabó János „Bregyó” elégedett a Förch Junior Team sportolójának teljesítményével, aki a MAMI Kupa Mini GP kategóriájában a legeredményesebb utánpótlás versenyző címet szerezte meg.

Szilveszter Rali: Fülig ért a szájuk, míg mentek

A szilveszteri futamra nem sok terve volt Hodosi Gábornak és Holló Barnának, csak annyi, hogy élvezzék a versenyzést. Ezt csak félig-meddig tudták véghez vinni, mert igaz jól érezték magukat, de sajnos nem tudták befejezni a futamot.

Kerényi Ádám driftbajnok is megismerte az elektromos gokartot

A miskolctapolcai Avalon Park és a Formula.hu weboldal szervezésében minden hónapban más és más magyar toppilóta látogatja meg a létesítmény területén található Hell Kart & Event Centert, hogy az elektromos gokartokkal is bizonyíthassák tudásukat, és létrehozzák a pályán megforduló toppilóták toplistáját.

„Csak Zsigulival” a nézőknek!

Nagyszerűen zárult a 18. Szilveszter Rallye, ahol a kegyes időjárással párosulva rengeteg néző találta meg a szórakozását. Sok beérkezett nevezés érkezett, hiszen a hazai autósport események közül ezen a Hungaroringi „buli versenyen” indulnak el a legtöbben.

Ferjáncz András újból a pályán

A Livewire Team pilótájával, Ferjáncz Andrással beszélgettem, aki január 15.-én egy zártpályás versennyel kezdi az évet. Az interjú alatt elkanyarodtunk a 2017-es versenyszezonjára is.

A motorsportban is szükség lenne magyar hősökre

A tavalyi szezonban történelmi együttműködést kötött egymással hazánk legnagyobb gyorsasági motoros csapata, a 220 Volt H-Moto Team, illetve a kereskedelmi sportcsatorna, a DIGI Sport. Noha maradt még kiaknázatlan lehetőség mindkét fél szerint a közös munkában, a tárgyalások rövidesen elkezdődnek a partneri szerződés meghosszabbításáról. Erről és a csatorna más irányú tevékenységéről beszélt Faragó András, a DIGI Sport főszerkesztője, akinek a csatorna tartalmi felügyelete és stratégiai irányítása a feladata.

Hibján: Útban volt a korlát

A Szilveszter Ralin nem úgy jöttek össze a dolgok Hibján Joci és Szurovcsák Pisti számára, ahogy tervezték. Hiába voltak nagyon jók a beállítások, a fiúk sajnos mégis kiállni kényszerültek az első gyorson.

Köbli-Zsebe: Minden jó volt!

Jó versenyt zárt a két Skodás Dudás egy autóban a Hungaroringen. A Köbli - Zsebe páros már a Szilveszter Rali első napján bízva reménykedett a H7-es kategória dobogós helyezéseinek egyikében, amihez volt hozzászólása pár R2-es tapasztalt és gyors versenyzőnek is, de végül összejött a harmadik hely.

A leggyorsabb N-es a Szilveszter Ralin

Az abszolút értékelés nyolcadik helyét szerezte meg Matics Mihály és Zejda Viki a Szilveszter Ralin, egyben ők lettek a legjobb N-es autóval induló páros is. Az egykori év végi buli verseny mára rangos eseménnyé nőtte ki magát, amelyet a mezőny eleje ugyanolyan komolyan vesz, mint a bajnoki futamot.

Herczignek még szoknia kell az elektromos gokartot

Matics keresztben repült a Mikulás Ralin

Tovább folytatta szárnyalását Matics Mihály és Zejda Viki a Mikulás Ralin, ahol a legjobb mitsubishis párosként az abszolút negyedik helyet szerezték meg – csak R5-ös és Szuper–2000-es autók végeztek előttük. Bár a verseny alapvetően a felszabadult, önfeledt autózásról szól, a mezőny eleje nagyon is komolyan veszi. Ide tartozott Matics is, aki a gumitesztelés közepette két igen meleg pillanatot is átélt.