2024. október 8. kedd

Hazai

Herczig: Kemény csata, értékes győzelem

Néhány gyorsaságinak ugyan el kellett telnie ahhoz, amíg ismét felvette a bajnoki ritmust Herczig Norbert és Bacigál Igor. Az R5-ös Skoda Fabiaval azonban egyre inkább formába lendültek, és végül nagy csatában megnyerték a Hell 23. Miskolc Ralit.

Második helyen végzett Turán és Farnadi a Miskolc Ralin

Szoros küzdelemben végül a második helyen végzett a 23. Miskolc Ralin a Turán Motorsport újdonsült versenyzőpárosa, Turán Frigyes és Farnadi Ági. A navigátor remekül diktálta az itinert, a Ford Fiesta R5 fantasztikusan helytállt és a csapat is rendkívül felkészült volt az egész verseny alatt.

Hodosi: Nyomjuk neki, „oszt” valami lesz

Hodosi Gábort és Holló Barnát nem igazán kell bemutatni senkinek, mindenki tudja, hogy egy Ladával versenyeznek. Ez a Miskolc Ralin sem lesz másképp. Indultak már ORB-ben és Hisctoric-ban, de idén ORC-ben fogják megmérettetni magukat. Hogy miért, azt majd ők elmondják.

Németország bevételére készül a 220 Volt H-Moto Team

Immár lehullott a függöny minden titokról, így pontosan tudható, hogy a 220 Volt H-Moto Team versenyzői mely bajnokságokban törnek győzelemre a 2017-es szezonban. A fő irány ezúttal Németország, ahol az olyan tapasztalt motorosok, mint Györfi Alen, Gyutai Adrián, Bódis Richárd és a fiatal Kovács Bálint az IDM különböző kategóriáiban áll rajthoz, míg az ifjú tehetségek a magyar-cseh-szlovák kispályás utánpótlás bajnokságban húzzák majd a gázt. Jó hír, miszerint ettől az évtől kezdve a Magyar Suzuki Zrt. stratégiai partnere lett a 220 Volt H-Moto Team-nek.

Kazár Miklós: Nem görcsölünk, a lényeg a jó hangulat

Miután idén elmaradt az Eger Rallye, így a 2017-es idény ezúttal Miskolcon kezdődik a szakág számára. A négyszeres abszolút bajnok Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón a hétvégén tehát hazai futamon mutatkozik be idén versenykörülmények között. A Pro Racers versenyzője elmondta, tanultak a tavalyi év tapasztalataiból, és ezúttal kizárólag az a lényeg a számukra, hogy komolyan, de lazán tudjanak versenyezni, és ne görcsöljenek a minél jobb szereplés érdekében. A Ford Fiesta R5-ös jól vizsgázott a teszteken, és úgy tűnik, a beállítások terén is jó irányba mentek el.

Borbás: Dobogós szezonkezdet

Remekül indult a 2017-es RallycrossOrszágos Bajnokság a Bánkuti MotorSport versenyzője, Borbás Bálint számára, aki a SlovakiaRing-i szezonnyitón a 3. helyet érte el a Suzuki Kupa mezőnyében, így pályafutása során második alkalommal ünnepelhetett a dobogón egy OB-futamleintését követően.

Rajtra kész a Duna Aszfalt Kupa

E hétvégén a bugaci Duna Aszfalt Kupával útjára indul a hazai tereprali bajnokság. Mivel a március 24-25-én sorra kerülő viadal az autósok számára a Közép-európai Zóna Bajnokság (CEZ), a motorosok számára pedig a FIM-E Európa-bajnokság szezonnyitója is, a magyar versenyzők mellett további öt országból érkeznek indulók.

Herczig Norbert is a MOL csapat tagja lett

A nagyközönség számára is publikussá vált, ami egy nagyon színvonalas sajtótájékoztató keretén belül került bejelentésre: Herczig Norbert 2017-től a MOL támogatott sportolója.

Kiss Pál Tamás: Peugeot-val a címvédésért!

A 2017-es Rallycross szezonban Peugeot színekben versenyez a magyar rallycross bajnok Kiss Pál Tamás. Az elmúlt évhez hasonlóan újra két bajnokságban is elindul a SPEEDBOX Racing Team versenyzője, a hétfutamos magyar bajnokság mellett mind az öt európa-bajnoki fordulóban is ott lesz a Peugeot 208-as. A cél a bajnoki címvédés és a dobogó az Európa-bajnokságban.

Legendás olasz helyszínnel bővül a Swift Cup Europe

Új, legendás versenyhelyszínnel bővül a 2017-es évadban a Swift Cup Europe versenysorozat, amelynek keretében immáron közel tíz ország versenyzői állnak rajthoz.

Sajtós Dénes: Új csapat, új kihívások

Új csapatban és az ORB mezőnyében indítja az évet a Sajtós Dénes - Paizs Róbert páros. Az első osztályba való lépés egyetlen oka, hogy kilépjenek az egy napos Rallye 2-es versenyzésből és lényegesen hosszabbtávú futamokon gyűjtsék a hasznos kilométereket.

H-Moto Team: Együtt, egy közös célért

Fárasztó, ugyanakkor mentálisan mindenképpen felemelő három napon van túl a 220 Volt H-Moto Team, amelynek versenyzői kivétel nélkül ott voltak a Budapest Motor Fesztiválon a csapat standjánál.