Hazai

Emlékezések és új pályacsúcsok a legendás versenypályán!

Sportágaik legendás alakjairól emlékezik meg a hazai autó és motorsport 2018 július 13. és 15. között a hétvégén, Parádsasváron. A HE-DO kupáért zajló 35. Mátrai Hegyiverseny közel tíz év szünet után tavalyelőtt került ismét megrendezésre, a teljesen felújított, a megfelelő biztonsági elemekkel is ellátott szokásos helyszínen, a 24-es főút Parádsasvár és Galyatető közötti szakaszán!

Kazár: Csodálatos ez az érzés, köszönöm a csapatnak

Fantasztikusan tért vissza a hazai rali bajnokság mezőnyébe Kazár Miklós: a Pro Racers pilótája navigátorával, Tóth Zsolttal az élen végzett – természetesen a Herczig Norbert, Ferencz Ramón duó visszalépésének köszönhetően –, így majdnem három év után ismét megízlelhette a győzelem ízét. Kazár elmondta, végre minden a lehető legjobb körülötte – autó, csapat, mérnök, navigátor –, és a mostani sikert követően ismét elérhető számára pályafutása ötödik abszolút bajnoki címe.

Ferrari: Hazai pályáján győztük le a Mercedest

Az elmúlt négy évben egyeduralkodó volt a Mercedes Silverstone-ban, Sebastian Vettel azonban most megtörte a nagy sorozatot. Az olaszok szerint a közönség kitűnő előadást láthatott.

Kazár: A csapat és az autó remek, most mi jövünk

Készül a remélt nagy visszatérésre Kazár Miklós: a Pro Racers pilótája navigátorával, Tóth Zsolttal a lehető legaprólékosabban felépítette felkészülését a hétvégi Veszprém Ralira. Murvás talajon teszteltek, és a rengeteg megtett kilométer alatt hibátlanul üzemelt a csapat által remekül felkészített Skoda Fabia R5-ös, így mindketten abban bíznak, hogy a kihagyott fehérvári verseny után újra a közvetlen élmezőnnyel harcolhatnak a legjobb helyezésekért.

Kurtos: Odafigyelősen, fokozatosan, szépen felépítve

A szombathelyi futam óta nem állt rajthoz Kurtos Robi és Szegedi Máté, de ezerrel készülnek a Veszprém Ralira.

Hibján: Legyen értelme annak, amit csinálunk

Annak ellenére jókedvűen várja a veszprémi futamot Hibján Joci és Szurovcsák Pisti, hogy nem tudnak részt venni a teszten. Optimistán állnak az egészhez, pedig tudják, ez a murva kicsit más, mint a szombathelyi.

Turánék imádják a Veszprém Ralit

Második, és egyben utolsó murvás versenyéhez érkezett az Országos Rallyebajnokság, mely ötödik futamának Veszprém ad otthont július 7-én, 8-án. A Turán Motorsport párosa továbbra is a bajnokság éléről várja a folytatást.

MHH Kart Team: WSK premier

A gokartversenyzés egyik legkomolyabb bajnokságában, az olasz WSK-ban mutatkozott be Krózser Menyhért Lonatóban. Az MHH Kart Team versenyzőjének nem volt ismeretlen a pálya, hiszen korábban két ROK-futamon is szerepelt rajta — legutóbb egy héttel a WSK premierje előtt —, azonban a 82 fős Mini WSK mezőnyben így is akadt tanulnivalója.

Hibján: Nem adta egykönnyen senki magát

A székesfehérvári futamon Hibján Joci és Szurovcsák Pisti újabb pontokkal gazdagodott az 6-os géposztályban, a 4. helyüknek köszönhetően. Ők már az első gyors előtt harcoltak, ezért hálásak az elért eredményükért.

Jánosa: Szerencse a szerencsétlenségben

A Székesfehérvár Ralin ismét rájárt a rúd…akarom mondani a jeladó a Jánosa Ákos – Rubóczky Attila párosra. A Peugeot Kupában végig stabilan tartották a második helyet, de a technikai problémájuk miatt csak harmadikok lettek.

Eddigi legjobbját hozta Velenczei Ádám Fehérváron

Pályafutása eddigi legjobb eredményével zárta az idei Taxi4 Székesfehérvár Ralit Velenczei Ádám és Szedő Csaba, a szezon negyedik állomásán megszerezték első szakaszgyőzelmüket a Hyundai-jal, a célba pedig az abszolút második helyen érkeztek.

Hibján: Nem csak leporolni kell az itinert

A szombathelyi futamon Hibján József és Szurovcsák István előkelő helyen végzett, úgyhogy ismét maximális lelkesedéssel vágnak neki az újabb erőpróbának Székesfehérváron.