ERC

Breen és Meeke is besegít az Ír Rali szervezésébe

Alig öt héttel az ír Európa-bajnoki futam kezdete előtt már komolyan megy a mozgolódás a szervezők körében - a zökkenőmentes rendezésbe pedig most a Peugeot Akadémia versenyzője, Craig Breen és a Citroen vb-s pilótája Kris Meeke is beszállt annak reményében, hogy a hazainak mondható futamuk az idei év egyik legjobb eseménye lehessen.

Botka Dávid az ERC2 élén!

Botka Dávid nem kis lendülettel kezdte meg első Európa Bajnoki szezonját - a magyar versenyző két havas futam után vezeti az ERC2 kategóriáját, mely eredményt a sebesség és következetesség számlájára ír.

Újabb okos és szép menetelés Klauszéktól

A Rali Európa Bajnokság egyik legnehezebb futamát tudhatja a háta mögött a Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs duó. Míg a versenytársak estek-keltek a lettországi Liepaja Ralin, addig a magyar, Renault Clio R3-assal versenyző alakulat okosan hajtotta a versenygépet a változó körülmények hatására átalakuló szakaszokon.

Hideg Kerékkel hóban csapatta

A célt teljesítette, mégsem volt maradéktalanul megelégedve lettországi EB szereplésével Hideg Krisztián. A kaposvári pilóta és segítője, Kerék István az ERC2 kategória 6. helyén zárta a nemzetközi széria második fordulóját

Botkáék vezetik az ERC2-es bajnokságot

A Botka Rally Team párosa sikeresen teljesítette a második ERC futamát, a 2015-ös Liepäja Rally-t. Nem volt elégedett a teljesítményével a pilóta, de az itt megszerzett pontok kellettek ahhoz, hogy a bajnokság ERC2 kategóriájában az élre álljanak.

ERC: Breen nyert, Botka lett a legjobb magyar

Ír győzelem született a 2015-ös ERC-szezon második versenyen, a Lett Ralin: Craig Breen a többi esélyes tegnapi hibája után simán nyert – a magyarok az 5-6. helyen zártak az ERC2-ben.

ERC: A szombat után Breen az élen

Az ERC idei második futama, a Lett Rali első versenynapját követően Craig Breen ötből négy szakaszgyőzelemmel és közel másfél perccel vezetett messze magasan a mezőny előtt.

Ülj be a magyar páros mellé a lett Eb-n!

Második állomásához érkezett az ERC mezőnye. A sikeres Jänner Rally után a kategória második helyén várja a folytatást Botka Dávid és Mihalik Péter, akik mellé most virtuálisan beülhetsz a Mitsubishibe.

ERC: Botka a legjobb magyar a kvalifikáción

Megtartották a lett Eb-futam, a Rally Liepaja kvalifikációját, melyen minimális különbséggel a lett bajnok, Alexey Lukyanuk volt a leggyorsabb, míg Botka Dávid műszaki hibával küzdve is a legjobb időt érte el a magyar versenyzők közül.

Három magyar páros a havas Eb-futamon

Harmincnyolc páros biztosan résztvevője lesz az FIA Rali Európa-bajnokság második futamának. A Liepaja Ralin a Peugeot Akadémián kívül ott lesz még a Jänner-győztes Kajetan Kajetanowicz, illetve magyar versenyzőkkel is gyarapodik a mezőny.

Menthetetlennek tűnő helyzetet hozott vissza a szerviz

A magyar delegáció legeredményesebb párosa volt a Hideg Krisztián – Kerék István duó a 32. Jänner Ralin. A Mitsubishi Lancer Evo IX-essel rajthoz álló alakulat nem csak a kvalifikáción ért el kimagasló eredményt – Craig Breent megelőzve, az abszolút 6. időt abszolválták –, de az első napon az ERC összetett értékelésében is az 5-7. pozícióban voltak.

A Botka-Mihalik dúó a dobogón végzett a Jänner Ralin

Kategóriájában a dobogóra, annak is a második fokára állhatott a Botka Dávid - Mihalik Péter duó a European Rally Championship idei első fordulóján, az ausztriai 32. International Jänner Ralin.