2024. október 6. vasárnap

Dobogó

Hülkenberg hét elszalasztott lehetősége

Ahhoz, hogy negatív csúcstartó lehessen a dobogóiszonyt tekintve, hét alkalommal is balszerencsésnek kellett lennie. Néhány esetben egészen hihetetlen dolgok miatt esett el a pódiumtól a német pilóta.

Már 2018-ban dobogóra tör a McLaren-Renault

Az F1 történetének második legsikeresebb istállója mindig is meg volt győződve róla, hogy autója felér a nagyokéhoz, így a Renault erőforrásaival megizmosítva arra készül, hogy visszatérjen a pódiumra a következő szezontól.

Hamiltonnak valóban segített a csoda

Lewis Hamilton isteni csodának tartja, hogy rossz helyzetéből is győzelmet ünnepelhet Szingapúrban, Bottas is elégedett, Ricciardo pedig utólag örül, hogy rosszul rajtolt. Íme a dobogósok nyilatkozatai.

A McLaren jövőre újra visszatérhet a dobogóra

A hivatalos motorszállítói bejelentés után nagy az elégedettség a McLaren háza táján. Valóban egy csapásra megoldódott a legnagyobb probléma és a wokingiak ismét a dobogó rendszeres vendégei lesznek?

McLaren: A dobogó fontosabb, mint a Honda pénze

Eléggé egyértelmű kijelentéseket tett a McLaren, az istálló számára sokkal fontosabb a jó eredmény, mint jelenlegi motorszállítójának pénze. Itt a vége, jöhet a Renault?

Nem adja fel a Force India, cél a dobogó!

Remekül szerepelnek, folyamatosan pontokat szereznek, de egy valami még hiányzik 2017-ben: az első három hely valamelyikének elérése. Vijay Mallya hiszi, hogy ez idén is sikerülhet csapatának.

A legváratlanabb dobogós helyek II.

Számos alkalommal fordult elő a Formula-1 történetében, hogy egy gyengébb autóval futamot nyertek. Voltak egészen elképzelhetetlen dobogós helyek is az elmúlt 40 évben. Gyűjtésünk második részét olvashatjátok.

Vettel Raikkönennek mondott köszönetet

Az izgalmas Magyar Nagydíj leintése után Sebastian Vettel Kimi Raikkönennek mondott köszönetet a védelmezésért, csapattársa a szurkolókat méltatta, Bottas pedig Hamilton gesztusát ismerte el.

Villeneuve-Williams harc Stroll miatt

Jacques Villeneuve egyáltalán nincs jó véleménnyel honfitársáról, a 18 éves Lance Strollról, ám a Williams istálló többször is látványosan megvédte pilótáját. Továbbra is megy az adok-kapok.

A legváratlanabb dobogós helyek I.

Számos alkalommal fordult elő a Formula-1 történetében, hogy egy gyengébb autóval futamot nyertek. Voltak egészen elképzelhetetlen dobogós helyek is az elmúlt 40 évben. Gyűjtésünk első részét olvashatjátok.

Most akkor Stroll a legrosszabb újonc?

A Kanadai Nagydíjon megszerzett 9. helye után Jacques Villeneuve a legrosszabb újoncnak nevezte Lance Strollt. Az ifjú kanadai azonban alaposan visszavágott honfitársának Bakuban.

„Jól vezetett ez a srác” – „Ez a srác Max”

Verstappen szóvá tette a győztes Lewis Hamiltonnak a Kínai Nagydíj dobogóján, hogy sosem szólítja a nevén. A Mercedes F1-ese úgy vélekedik, élete legszorosabb bajnoki éve vár rá.