2024. október 8. kedd

Dakar

A Mini szerződtette Harry Hunt-ot a 2016-os Dakarra

A Mininek már eddig is nagyszerű versenyzői voltak a tereprali világában, ennek ellenére azonban még egy tehetséges pilótát megkaparintott magának - Harry Hunt lett a legújabb reménysége a brit csapatnak, aki már biztos, hogy részese lesz a 2016-os Dakarnak.

WEC, Rali-vb, NASCAR, Dakar - A Toyota motorsport tervei

A Toyota Motor Corporation (TMC) a mai napon ismertette a Toyota Racing, a Lexus Racing és a GAZOO Racing 2015-re tervezett motorsport tevékenységeit.

„Értékrendbeli összeférhetetlenség” az autósportban?

Ezzel a különös indokkal szakított ma pilótájával, Sebestyén Sándorral az UNIQA Sandlander Team, azok után, hogy éveken át közösen képviselték példaértékűen a magyar autósportot a Dakar Ralin, büszkén viselve a nemzeti színeinket és címerünket.

Rekordfelállításra készül a Dakar-győztes

12. győzelmére készül Nasser Al Attiyah a hétvégén kezdődő Közel-Kelet Rali Bajnokság (MERC) nyitó versenyén, a Katar Ralin. A hazai pályán szereplő Dakar-győztes dolgát 14 páros készül megnehezíteni.

Célba ért a privát csapat a Ford Rangerrel a Dakaron

Az argentin páros, Federico Villagra és Andrés Memi sikeresen megvalósította tervét, és autójuk szombaton átszáguldott a Dakar Rally célvonalán Buenos Airesben. Az YPF Competition Ford Ranger versenyzői 13 napon át keményen küzdöttek, hogy helyt álljanak bolygónk legkeményebb sivatagaiban, hegyvidékein és sziklás mélyföldjein, és a 27. helyen zárták a világhírű versenyt.

Dakar: Holowczyc álma valóra vált

A világ legkönyörtelenebb off-road versenyén több mint 4500 kilométert átszelve Krzysztof Holowczyc történelmet írt a Monster Energy Rally Raid Team számára azzal, hogy a harmadik helyen végzett a legendás Dakar Ralin.

Al-Attiyah: Megígértem, hogy nyerni fogok

Tizenhárom versenynap és 9000 kilométer után ért véget a motorsport leghíresebb terepversenye. Egyetlen résztvevő sem panaszkodott, akinek sikerült eljutnia a célig. Az ő értékelésük következik.

A 2015-ös Dakar Rali legjobb felvételei

Vannak olyan kivételesek esetek, amikor a szavak csak elvenni tudnak egy cikk élvezeti értékéből. Úgy érezzük, ez most egy ilyen alkalom, úgyhogy beszéljenek helyettünk ezek a lélegzetelállító képek, a 2015-ös Dakar Rali legjobb felvételei.

Ünneplés a célban: a Dakar utolsó napi videói

Szombaton visszaért a Dakar Rali mezőnye Buenos Airesbe, így a kéthetes száguldás a végéhez ért, és nem maradt más hátra, mint a célba érők és a győztesek felhőtlen ünneplése. Az utolsó szakasz videós összefoglalói következnek.

A Dakar legjobbjai – Képgalériával

Véget ért a terepralisok legfontosabb két hete, befejeződött a 36. Dakar Rali. Az alábbi képgalériával az egyes kategóriák legjobbjait köszöntjük, mindenekelőtt róluk szólt az idei sivatagi show.

Véget ért a Dakar, megvannak a győztesek

Január 4-én Buenos Airesből indult útjára a világ leghíresebb terepraliversenyének harminchatodik felvonása, s most tizennégy nap elteltével oda is tért vissza a mezőny. Megvan a végeredmény.

UNIQA Sandlander: Előre a hosszú úton

Bár Szallerék korai búcsúját követően a hajrában Sebestyénék is feladták a versenyt, az UNIQA Sandlander Teamnek így is maradt egy egysége, melyet egy nap választ el a Dakar céljától.