Button

WEC: Két óra verseny és kettős Toyota-győzelem

Kétszer is sokáig állt a futam Sanghajban az intenzív eső miatt. Alonsóéknak újra csak a második hely jutott, Button először állt a széria dobogójára.

Button újoncként lett bajnok a Super GT-ben

A 2009-es Formula-1-es diadala után először nyert bajnoki címet váltótársával együtt Jenson Button, aki a japán Super GT-ben szoros hajrában tartotta maga mögött riválisát.

Vettel: 2009 fájdalmasabb volt

Sebastian Vettel nem először veszíti el a világbajnoki címért folyó csatát. Most került harmadszor ebbe a helyzetbe, és saját elmondása alapján 2009-et nehezebben tudta feldolgozni.

Button dobogós lehetett volna a WEC-ben

Jenson Button még vezette is a WEC futamát Fujiban egy óra elteltével, de az SMP Racing autójának megbízhatatlansága miatt végül elvesztette pályafutása első, lehetséges dobogós helyét.

Button figyelmeztetése Sainznak

Fernando Alonso az év végén búcsút int a Formula-1-nek, helyét Carlos Sainz veszi át a McLarennél. A wokingiaknál több, mint hét éven át szolgáló Jenson Button türelemre inti az ifjú spanyolt.

Alonso: Sainz a megfelelő ember a McLaren számára

Fernando Alonso utódja Carlos Sainz lesz a McLarennél, és a kétszeres világbajnok szerint minden megvan Sainzban ahhoz, hogy egy McLaren-szintű projektet vezessen.

Button szerint megint több kör előnnyel nyernek majd a Toyoták

A WEC-idény első két versenyén, Spában és a Le Mans-i 24 óráson óriási volt az LMP1-es mezőny egyetlen gyári alakulataként versenyző Toyoták előnye, a rivális Jenson Button szerint ez most sem lesz másként.

Button: Alonso visszatérne egy erős McLarenbe

Erre az eshetőségre maga Fernando Alonso is utalt egy interjújában, Jenson Button pedig egyenesen biztos benne. A brit visszaemlékezett, hogy ő is hasonlóképpen cselekedett visszavonulásánál.

Majdnem 20 év után állhatna dobogóra Silverstone-ban Button

Hazája F1-es versenyén, Silverstone-ban sohasem tudott dobogóra állni Jenson Button, utolsó emléke a pódiumról még a Formula-3-ból datálódik, ennek viszont már lassan 20 éve. Most a WEC-ben törné meg az átkot.

Küldetés teljesítve - Jenson Button döntötte meg az ötödik pályacsúcsot a Civic Type R-rel

A Hungaroringen beállított körrekord a Honda által szervezett „Type R Challenge – 2018” utolsó állomása volt. A fronthajtású, sorozatgyártású modellek kategóriájában kivívott elsőséghez elképesztő teljesítményre volt szükség – az új Civic Type R 2 perc 10,19 másodperc alatt ért körbe a magyar pályán. Az ötödik rekord újabb bizonyítéka annak, hogy a Civic Type R a kategória leggyorsabb modellje. A tiszteletre méltó eredményt közúti használatra is alkalmas, sorozatgyártású abroncsokkal érte el a Honda sztárpilótája. A Type R Challenge ezennel sikeresen véget ért: a Civic Type R öt ikonikus európai pályán döntött körrekordot.

Esőben a 14. rajthely nyerő lehet

Egyszer fenn, egyszer lenn. Lewis Hamiltont mindenki sajnálta a szombati technikai hiba után, végül mégis nyert a 14. rajthelyről. Ezt a bravúrt korábban már többen is megcsinálták előtte.

Button kis híján eltűnt a süllyesztőben

Jenson Button tizenhét éven keresztül volt részese a száguldó cirkusznak. Már első évében letette névjegyét a Williamsnél, bár nem sok híja volt, hogy pályafutása el se kezdődjön.