2024. október 6. vasárnap

Buemi

Buemi-dupla a tömegbaleset után

Sebastien Buemi nyerte a Formula-E történetének első európai versenyét, s egyúttal ő az első pilóta, aki két futamon is győzni tudott, miután egy tömegbaleset alaposan megrostálta a mezőnyt a rajtnál.

Monaco: Négy ex-F1-es az első négy helyen

Volt Formula-1-es pilóták zárták az első négy helyen a Monte-Carlo ePrix kvalifikációját, melyet egy baleset miatt egy időre piros zászlóval meg kellett szakítani. Buemi második pole-ját szerezte.

Formula-E, Monaco: Senna, Prost vagy Piquet?

Az előttünk álló hétvégén az F1 legendás ékszerdobozába, Monaco utcai pályájára érkezik a Formula-E versenysorozat, amely eddigi hat futamán hat különböző győztest avatott. Vajon ki lesz a hetedik?

F1-Archív: Elhamvasztották Senna sisakját

Fisichella trófeát kap, a Super Aguri végveszélyben, Buemi nagyot bukott, Montoya kendőzetlen véleményt mondott, Raikkönen pedig nem lenne eléggé edzett? Ezek voltak április 16. hírei 1996 óta.

Long Beach: Buemi a pole-ban, Vergne 6. lett

Az e.dams volt F1-es svájci pilótája kezdheti az élről a magyar idő szerint vasárnap hajnali Long Beach ePrix-t, míg az eddig két pole-t szerző JEV ezúttal hatodik lett. Az éllovas Prost a 3. helyen.

Da Costa áthámozta magát a káoszon és megnyerte a versenyt Buenos Airesben

Hihetetlen fordulatok és kavarodás után Antonio Felix da Costa nyerte a Formula-E argentin futamát. Prost a második, Piquet a semmiből a harmadik, míg Buemi, di Grassi és Heidfeld is az élről tűnt el.

„Toro Rosso” 1-2 a Formula-E időmérőjén

Az egykori F1-es csapattársak, Sebastien Buemi és Jaime Algiersuari sajátították ki az első rajtsort a Formula-E argentin futamának kvalifikációján, amely két piros zászlót is hozott. Nick Heidfeld a harmadik.

Buemi továbbra is az élen, de rossz helyzetben az időmérőre

Sebastian Buemi egyelőre verhetetlennek tűnik Buenos Aires utcáin a Formula-E szezonjának negyedik versenyhétvégéjén. Ám talán hiába volt a második edzésen is ő a legjobb Lucas di Grassi előtt, az időmérős sorsolás nem kedvez neki.

Formula-E: Buemi nyitott az élen Buenos Airesben

Az előző, uruguayi futam győztese, Sebastien Buemi kezdte a legjobban a Formula-E 2014/15 ös évadának negyedik versenyhétvégéjét, amelyet az argentin fővárosban kialakított utcai pályán rendeznek.

Andrettinek gőze sincs, milyen a Formula-E

Esélyt latolgattak a mai verseny előtt a Formula-E pilótái: a bajnoki címért harcoló Buemi győzni akar, Piquet még sokat tanulna, az újonc Andrettinek elképzelése sincs, mire számítson.

Világbajnok lesz a Red Bull tartalékosa

Pontosabban marad, ugyanis Sebastien Buemi már eddig is betöltötte ezt a pozíciót: időközben azonban a WEC világbajnoka lett. Emellett a Formula-E-ben is szerepel.

Formula-E: Drámák és izgalmak után Buemi nyert Punta del Estében

Kínában egy kanyaron múlt, most viszont összejött a győzelem az e.DAMS csapatnak Uruguayban, Sebastien Buemi egy körrel a vége előtt biztosította be a vezetést a hihetetlenül izgalmas versenyen, Jean-Eric Vergne drámai kiesése után.