Austin

Program: Ne maradj le semmiről az USA Nagydíjon!

Austinba látogat a Formula-1-es mezőny a szezonzárásra készülő W Seriesszel karöltve, de lesz még MotoGP és Extreme-E is Olaszországban – mutatjuk az időtervet a tv-közvetítésekkel együtt.

Győzni megy a Mercedes felségterületére Verstappen

2014 óta csak egyszer nem Mercedes nyert az USA Nagydíjon, Max Verstappen azonban az első helyet célozza – mint minden versenyen. A siker kulcsát is fejtegette, ami túlmutat azon, melyik csapat van épp lendületben.

Leállítja fejlesztéseit a Williams

Nem fejleszti tovább az idei versenygépét a Williams. A brit istálló mostantól kezdve szeretné bebiztosítani a konstruktőri tabellán megszerzett helyezését és a következő évre akarnak koncentrálni.

Pirelli: Új a pálya, sok a kérdőjel

Az F1 utoljára 2019-ben járt az Egyesült Államokban, ennek eredményeként pedig Mario Isola úgy véli, a hétvégére vonatkozóan akad néhány kérdőjel az abroncsokkal kapcsolatban.

Marquez: Talán ez volt az utolsó esélyem

Olyan tökéletes versenyt futott Austinban a spanyol, amilyet megálmodott, a mögötte befutó Quartararo pedig nem stresszeli magát a karnyújtásnyira lévő vb-cím miatt – a főszereplők értékelése.

Marquez visszaült a COTA trónjára

Már a rajtnál az élre állt és meg sem állt a célig a Repsol spanyolja, aki nyolc futam alatt a hetedik győzelmét aratta Austinban. Quartararo második hellyel növelte előnyét a vb-tabellán.

Bagnaia sorozatban harmadszor a pole-ban

Aragon és Misano után a COTA-n is a Ducati olasz motorosa volt a szombat legjobbja, ezzel megszakította Marquez austini időmérős veretlenségét. Quartararo a második rajthelyen.

Miller közel hét tizeddel a mezőny előtt

A Ducati ausztrálja egyedüliként fért 2:03 alá a harmadik austini szabadedzésen, míg mögötte Nakagami és Rins sorakozott. Marquez a negyedik, Quartararo a hatodik helyről várja az időmérőt.

„Soha nem motoroztam ilyen veszélyes pályán!”

Egyöntetűen szólaltak fel a MotoGP-versenyzők az austini pálya huplijai miatt az Amerikai Nagydíj első napját követően: néhányan a futamot is bojkottálnák, másoknak a háta ment tropára.

Marquez szárazon is az élen Austinban

A délelőtti vegyes körülmények után péntek délután is a Repsol Honda spanyolja volt a leggyorsabb a COTA-n, ezredekkel megelőzve a ducatis Jack Millert. A vb-éllovas Fabio Quartararo a harmadik.

Marquezé a vizes-száradó pályás nyitány

A nyolcszoros világbajnok hondás volt a leggyorsabb az első austini szabadedzésen, megelőzve két ducatist, Jack Millert és Johann Zarcót. A vb-éllovas Quartararo csak a 15. helyen kezdett.

MotoGP: Amerikai túra helyett dupla Katar és Portimao

Ahogy azt sejteni lehetett, kénytelen elhalasztani az áprilisi amerikai futamokat a MotoGP: helyette egy második katari verseny és az újfent beugró Portimao került be a naptárba.