AbuDhabiNagydíj

Megérkeztek a MiniDriverek a Formulára

Az F1 eseményeit feldolgozó méltán népszerű képregénysorozat, a MiniDrivers, és a Formula-E-vel foglalkozó párja, a Min-E Drivers mostantól magyar nyelven olvasható a Formula.hu-n.

Massa: Nehéz időkön mentünk át, de még mindig itt vagyunk

A sors néha produkál furcsa helyzeteket, és az élet úgy hozta, hogy 2008 után ismételten Felipe Massa asszisztált Lewis Hamilton világbajnoki címéhez. A brazilnak a vb-címre ezúttal nem, de az utolsó futam megnyerésére volt esélye, és volt pont, amikor úgy érezte, el tudja kapni a britet.

Ricciardo a bokszból gázolt végig a mezőnyön

Méltóképp zárta első Red Bullos szezonját Daniel Ricciardo: a bokszutcából indulva a negyedik helyig jutott, mindössze a Mercedest és Williamst nem tudta megverni, ráadásul a futam leggyorsabb körét is megfutotta.

Sauber: 19. nekifutásból sem lett pontszerzés

Abu Dhabiban sem sikerült a legjobb tíz közé kerülni, így megtörtént, amitől a Sauber rettegett: pont nélkül zárták a szezont, egy olyan csapat mögött, amely az utolsó három versenyen ott sem volt. Az istálló legrosszabb évét zárta az F1-ben.

A Williams egy évtizede nem járt ily magasan

Kettős dobogóval ért fel a Williams a világbajnokság harmadik helyére – egy éve aligha álmodhattak volna ilyesmiről Grove-ban. Bottas és Massa visszavitték Sir Frank csapatát az F1 nagyjai közé.

Vettel: Egy csodálatos utazás gyenge vége

Sebastian Vettel búcsúversenyét teljesítette Abu Dhabiban a Red Bull-lal. A számos közös F1-es siker után, amelyeket egészen hihetetlennek érez, nem örül neki, hogy egy 8. hellyel kell elköszönnie.

Force India: Dupla pontok duplán

A Force India hatodik és hetedik helyet szerzett Abu Dhabiban, amely a duplázás révén különösen sok pontot ért. Ezzel messze ők lettek az F1 legeredményesebb kiscsapata.

Stevensnek lesz mit mesélnie az unokáknak

Ha soha életében nem is indul többször F1-es futamon, Will Stevens akkor is elbüszkélkedhet majd azzal, hogy legyorsult egy kétszeres világbajnokot. Búcsúzott a Caterham?

Alonso érzelmes búcsút vett a Ferraritól

Leginkább a rajtrácson zajló pillanatok maradnak emlékezetesek Fernando Alonso számára utolsó F1-es versenyéről az olasz csapattal – a 9. helyezést, amelyet végül elért, aligha fogja szívesen emlegetni.

Rosberg: Idén Hamilton volt a legjobb

Katasztrofálisan alakult Nico Rosberg versenye Abu Dhabiban, a német pilóta ennek ellenére méltósággal viselte a vereséget, és gratulált legnagyobb riválisának az F1-es bajnoki címhez.

Hamilton: Sokkal többet jelent, mint az első

Lewis Hamilton két Williams-versenyző társaságában állt a dobogóra az Abu Dhabi Nagydíjon, ahol pályafutása második F1-es világbajnoki címét szerezte meg, stílusosan győzelemmel.

Hamilton nyert, Rosberg autója elromlott

Lewis Hamilton győzelemmel szerezte meg karrierje második világbajnoki címét, Rosberget cserbenhagyta az autója. Parádézott a Williams az F1-es szezonzárón, Massa 2., Bottas 3. lett.