2024. október 8. kedd

AbuDhabiNagydíj

Története legjobb évét zárta a Force India

A szezon utolsó F1-es versenyén sikerült a bravúr, az alacsony költségvetésből gazdálkodó középcsapat negyedik lett a konstruktőrök között. Hülkenberg erős futammal köszönt el tőlük.

Keke Rosberg: Nico bámulatosan erős fejben

Az idősebb Rosberg szerint össze sem hasonlítható fia odaadása azzal, ami az ő idejében megszokott volt. Azt is elárulta, miért nem nézte a pályáról a mindent eldöntő F1-es futamot.

Tényleg azt hitték, meg sem próbálja?

A Mercedes főnöke nem nézte jó szemmel, hogy Hamilton feltartotta saját csapattársát. A Red Bull vezetője, a taktikát eredetileg javasoló Christian Horner szerint naiv volt azt hinni, nem ez történik– a brit egyébként sem volt szabálytalan.

Utoljára versenyzett az F1-ben Massa és Button

A két visszavonuló pilóta ellentétes búcsúfutamot teljesített, míg Felipe Massa pontokat szerzett, addig Jenson Button nagydíja idő előtt véget ért – ennek ellenére is fantasztikusnak érezte vasárnapját.

Wolff: Talán Lewis a Red Bullnál akar versenyezni

A Mercedes-főnök cseppet sem örül annak, hogy versenyzője végül megfogadta egy rivális csapatvezető tanácsát. Úgy véli, Hamilton nem tartotta szem előtt az istálló érdekeit.

Két boldog német és egy Hamilton a dobogón

Nem lehet mindig nyerni – összegezte a 2016-os szezon fő tapasztalatát a szezonzárót megnyerő, de vb-címet elveszítő Lewis Hamilton. Vettel szerint a dobogó jutalom volt a Ferrari számára.

Rosberg: Egyáltalán nem élveztem a versenyt!

Az Abu Dhabi Nagydíj dobogóján nyilatkozott először világbajnokként Nico Rosberg, aki elárulta: alig várta a futam végét. Sportszerűen gratulált Hamiltonnak idei teljesítményéért.

Abu Dhabiban eldőlt a világbajnoki cím - Percről percre

Végéhez ért minden idők leghosszabb F1-es szezonja, és az utolsó versenyre maradt a döntés: Rosberg először, vagy Hamilton negyedszer ér a sportág csúcsára? Percről percre követjük az eseményeket.

Az évezredben kétszer fordítottak hátrányból

Sebastian Vettel és Kimi Raikkönen is megcsinálta már azt a 2000-es években, amire most Lewis Hamilton készül: az évezred hét utolsó futamos bajnoki döntőjéből csak ötször győzött az éllovas.

Hat dologra figyeljünk a bajnoki harcon kívül

A vasárnapi futam előtt mindenki Hamiltonról és Rosbergről beszél, pedig más kérdések is megválaszolásra várnak az F1-es szezonzárón, mint a negyedik hely sorsa, vagy két népszerű pilóta búcsúja.

Wolff: Senki se jöjjön nekem a műszaki hibákkal

A Mercedes megbízhatósága a szezon folyamán nagy ráhatással volt a bajnoki csata alakulására, a főnök azonban előre figyelmeztette az F1-es pilótákat és a kritikusokat, ne hozakodjanak elő ezzel a kártyával.

Raikkönen nyerte a Ferrari időmérős párharcát

A finn F1-es egy éve 15-4-re kapott ki csapattársától a kvalifikációkon: valódi jelzése annak, mennyit fejlődött idén, hogy 2016-ban ő nyerte a különcsatát a Q3-akban.