2024. október 10. csütörtök
Tereprali (TR)

Hango és a Yamaha HQ Buggy a dobogón zárta a Riverside Baját

Fordulatos hétvégén van túl a HQ Racing: a szombati nap nem a csapat reményei szerint alakult, a Riverside Baja záró szakasza azonban annál kellemesebb meglepetést tartogatott Hangodi Zoltán számára. Bár előzetesen úgy gondolta, a vasárnapi pályák kevésbé fekszenek majd az autónak, mint a szombatiak, és olyan ellenfelek mellett, mint például az Overdrive Toyoták kicsi az esély a kiemelkedő eredményre, a Yamaha HQ Buggy rácáfolt a várakozásokra, és egy szakaszgyőzelemmel a dobogóra repítette gazdáját.

Vasárnapra négy, egyenként 51 kilométeres szelektívet írtak elő a szervezők. Hango ott folytatta, ahol szombaton abbahagyta, és rögtön egy harmadik idővel indította a napot. Két szelektív után már a harmadik helyre jött fel az összetettben, a harmadikat pedig 43 másodperces előnnyel megnyerte. Ekkorra mindössze 28 másodpercre olvadt a hátránya az első helyezetthez képest, így az utolsó, negyedik szelektíven bármi megtörténhetett volna" De a felhőszakadásszerű eső miatt az utolsó szelektívet törölték, így maradt az összetett harmadik hely és egy szelektívgyőzelem.

"Még én is meglepődtem, milyen jól ment vasárnap az autó, pedig eredetileg úgy gondoltuk, a szombati pályák fekszenek majd jobban neki. A futómű nagyon jó, gyakorlatilag mindenen át lehet vele menni. Hibáztam néhányszor, beestem ide-oda, de a kocsin nem látszik semmi. Különösen örülök annak, hogy sikerült szelektívet nyernem egy ennyire erős mezőnyben. Sajnálom, hogy a nagy eső miatt elmaradt az utolsó gyors - 28 másodperc hátránnyal lettem harmadik, vagyis 51 kilométeren még bármi megtörténhetett volna" - értékelt Hango.

A hazai tereprali bajnokság következő állomása a Gyulai Várfürdő Kupa lesz alig egy hónap múlva, június 6-8. között Gyulán.