2024. október 10. csütörtök
Tereprali (TR)

Zsinórban ötödik győzelmére hajt Turán Frigyes

Úgy tűnik, számos érdekesség és nagy csata várható az idei, 15. alkalommal megrendezendő Szilveszter Rallye-n. Noha minden induló azt hangoztatja, hogy a december 27-29 között megrendezendő évbúcsúztató versenyen a buli lesz a lényeg, azért ismerve a versenyzőket, ahogy rálépnek a gázpedálra és elindul az óra, mindent megtesznek majd a győzelemért.

Az elmúlt négy versenyt megnyerő Turán Frigyes újabb sikerre szeretné vinni a Peugeot 207-es S2000-sét, míg a 17 éves Major Benedek - aki négy futamot nyert az idén a kamionos Európa-bajnokságon - a legfiatalabb célba érő versenyzővé szeretne válni.

Vélhetően mindenki, aki él és mozog, valamint valami köze van az autóversenyzéshez, az december 27-től 29-ig a Hungaroringen fogja búcsúztatni az Óévet. Ugyanis idén is megrendezik a méltán népszerű Szilveszter Rallye-t, amely a 15. jubileumi verseny lesz a viadal történetében.

Fantasztikus sikersorozatát - négy versenyből négy győzelem - szeretné folytatni a Szilveszter Rallye korábbi győztese, Turán Frigyes, akinek nem titkolt szándéka, hogy mesterötössel zárja a 2013-as esztendőt.

"Mindig is az az érdekes az ilyen viadalokon, hogy csak addig tartja mindenki buliversenynek például a Szilveszter Rallye-t, amíg el nem rajtol, mert utána mindenkiben előjön a győzni akarás. Mi is szeretnénk jól, hibátlanul és gyorsan menni, és bizony nem titok, zsinórban az ötödik győzelmünket is szeretnénk megszerezni. A Hungaroringen ismét a Peugeot 207 S2000-sel állok rajthoz, amivel aszfalton még sosem versenyeztem. A december 27-i teszt lesz az első alkalom, hogy kipróbálhatom ezen a talajon, mert eddig csak murván mentem vele. Annyit már most tudok, hogy az eleje jól fordul, ám a WRC-hez képest gyengébb az ereje. Egy biztos, a jó gumiválasztáson nagyon sok múlik majd" - közölte Turán Frigyes, aki a Peugeot-val győzni tudott a december elején rendezett Mikulás Rallye-n, és a formája egészen elképesztő, ugyanis az elmúlt négy versenyen mindössze két gyorsaságin nem ő érte el a legjobb időt.

Az idei kamionos Európa-bajnokság meglepetésembere, a 17 évesen négy futamot nyerő Major Benedek is belekóstol a rallye világába, holott a jogosítványát is csak a nyáron szerezte meg.

"Nagyon várom már a Szilveszter Rallye-t, amelyen egy ismerőstől kibérelt VFTS Ladával indulok el. Egy biztos, ez lesz az első olyan autóversenyem, ahol navigátor ül mellettem, de bízom benne, hogy a verseny legfiatalabb indulójaként elérek a célig. Természetesen ez nagyon más terep, mint a kamionnal versenyezni, de kiegészítőként jól segíti a felkészülésemet a 2014-es szezonra" - árulta el Major Benedek, akinek csapattársa, Kiss Norbert az 1500 lóerős versenykamionjával az egyik előfutó szerepét vállalta el a viadalon.