2024. október 10. csütörtök
Tereprali (TR)

A legjobbkor jött a Cargo Racing első győzelme

Jobban aligha alakulhatott volna a Cargo Racing számára a 2013-as versenyidény záróakkordja: Fekete Antal és Tóth György az Overdrive Toyota Hilux fedélzetén megnyerte a Nyílt Országos Terep-rallye Bajnokság, valamint az Adrenalin Sprint Kupa sorozat idei szezonjának utolsó futamát, amelyet Domony térségében tartott.

A pilóta és navigátora a november 16-án tartott szezonzárón két és fél hónap után ült újra versenyautóba, de a kihagyás nem hátráltatta, sokkal inkább motiválta a párost, akik sorra nyerték a szelektív szakaszokat. A nyolc menet során hét alkalommal jegyezték a legjobb időeredményt, így a Hungexpo területén tartott utolsó szakaszon már abszolút biztonsági autózást mutattak be, nem kockáztatva az első futamgyőzelmet.

"Nagyon boldog vagyok" - mondta a pilóta, Fekete Antal. "A versenyt megelőző néhány napban sok eső esett, így mindenki azt mondta, hogy a Domony környéki félelmetes hírű pályák veszélyesek lehetnek a sár miatt. Picit tartottam ettől, de az első kör után éreztem, hogy a Toyota a sárgumikon is csodálatos, nagyon könnyen kezelhető, ráadásul a verseny előrehaladtával folyamatosan javultak a körülmények. Utólag visszagondolva talán tudtuk volna még fokozni a tempót, de nem akartunk megkockáztatni egy hibát, ami egy ilyen sprintfutamon mindent felboríthatott volna. Az év elején nem gondoltam, hogy már idén összejöhet az első győzelem, de sikerült és úgy hiszem, hogy van okunk az elégedettségre. Megragadnám az alkalmat, hogy gratuláljak Fodor Iminek és Csató Attilának, az idei bajnok párosnak, ugyanakkor köszönet a szervizcsapatunk tagjainak, Mikinek és Zsoltinak, akiktől a korábbi versenyekhez hasonlóan ezúttal is kifogástalan autót kaptunk."

Tóth György másodpilótának pályafutása korábbi részéből már ismerős volt a győzelem íze: "Nyerni mindig csodálatos érzés, de egy ilyen szezon végén mindennél jobb" - fogalmazott a navigátor. "Jobbkor egyébként nem is jöhetett volna ez a siker, hiszen így még motiváltabban vonulhatunk el a téli szünetre, hogy minél jobban felkészüljünk 2014-re. A versenyt nagyon élveztem, őszintén szólva végig ott volt bennem a régi idők hangulata. Korábban is említettem, hogy a múltban az itteni futamokon a legjobbakkal is megesett, hogy egy hiba vagy egy nem várt probléma miatt nem jutottak el a célig, és ez végig arra ösztökélt engem, bennünket, hogy még a szokásosnál is körültekintőbben autózzunk. Elégedett vagyok, mert beérett az idén elvégzett munkánk gyümölcse."

A Cargo Racing párosa 64 ponttal a 4. pozícióban zárta a Nyílt Terep-rallye Országos Bajnokság 2013-as szezonjának abszolút értékelését, míg az Adrenalin Sprint Kupa sorozatban - noha a háromból egy fordulót kénytelenek voltak kihagyni - 32 ponttal bronzérmes helyen végeztek.