2024. október 11. péntek
Tereprali (TR)

Fantasztikus hétvégét tud maga mögött Laller

Első alkalommal vett részt Horváth Laller a Kaland Rallye sorozat Budapest-Makó között megrendezésre kerülő futamán. Szombati nap vette kezdetét a verseny, amikor Bócsáig ment el a mezőny, majd egy kis pihenés után irányba vették Makót, majd azt követően ellátogattak még Szegedre az indulók. Karitatív része pedig az volt az egész hétvégének, hogy a Szegedi Gyermekklinika gyermekeinek gyűjtöttek ajándékokat.

"Nagyon fantasztikusan éreztem magam a hétvégén! Szombaton meglehetősen eláztunk és tübbet mentünk aszfalton, mint terepen, de a vasárnapi nap egy hibátlan nap volt. 270 kilométert tettünk meg és ebből körülbelül 50 volt csak aszfalt. Nagyon sokat tudtam törődni a helyes testtartással és gyakoroltam a mély homokos motorozást. Hasznos teszt volt a következő terep-rallye versenyre, mert mégiscsak ilyen körülmények között lehet tesztelni a bajnokságra. Nagyon jó kis csapat gyűlt össze a hétvégére, és ami még nagyon pozitív volt, hogy a segítőkészség itt sem ismeretlen fogalom. Bármi történt bárkivel, a következő versenyző 100%, hogy megállt és minimum megkérdezte, hogy kell-e segíteni?! - emlékezett vissza Laller a hétvégére - Küzdöttünk az elemekkel, és teljes meggyőződésem, hogy amit mi csinálunk, a világ legjobb sportja, és arra is rájöttem, hogy a legjobb járművel űzöm mindezt, az én drága KTM-emmel!!! Minden méterrel amit megteszek, mindig valami új gyönyörűséget találok ebben a sportban, gyönyörű szakág ez a Terep-rallye! Valószínűnek tartom, hogy lesz még folytatása számunkra ezeken a versenyeken is, de most a következő versenyre koncentrálunk."

A váci motoros, a Varga Racing Team következő futamán, a II. Adrenalin Sprint Kupán áll rajthoz, amely 2013. október 12.-én lesz etyeki versenyközponttal.