2024. október 9. szerda

Tereprali (TR) hírek

Szalay és navigátora összerázódott Gyulán

Az összerázódás jegyében telt az elsõ 9.28 kilométer a Szalay Balázs, Vörös Ferenc kettõs számára a gyulai országos bajnoki futam pénteki napján.

Dakar-győztes is száguld a viharsarok buckáin

Jó hírt kaptak a IV. Gyulai Várfürdő Kupa szervezői csütörtök este: az utolsó pillanatban Josef Machacek is leadta nevezését a tereprali-ob idei harmadik versenyére.

Ultimate Dakar: Vissza a gyökerekhez

Félidejéhez érkezik a hétvégi gyulai versennyel a Közép-európai Zóna Trófea. Négy forduló után az Ultimate Dakar párosa, Ourednicek és Vaculik 60 pontjukkal holtversenyben az 5-6. helyet foglalják el.

Nincs szebb a kamionos barátságnál!

Nincs szebb a kamionos barátságnál: legyen szó a világ közútjairól, vagy akár a sivatagról, az utak királyai példásan összetartanak. Erre szolgáltat majd példát a IV. Gyulai Várfürdő Kupa...

Hummer-armada a tereprali Monte-Carlójában

2012-ben és 2014-ben Miroslav Zapletal, a csehek kiváló Hummer-pilótája nyerte a Gyulai Várfürdő Kupát, idén azonban a klasszis nem lesz ott a mezőnyben. Versenygépe viszont igen.

Nagy csatára lehet számítani Gyulán

Nemcsak egymás ellen, hanem a Közép-európai Zóna Bajnokság miatt hazánkba látogató külföldi versenyzők ellen is csatáznia kell a tereprali-ob mezőnyének a hétvégén a IV. Gyulai Várfürdő Kupán.

Újra tereprali a Viharsarokban!

Egy hét múlva újra terepralis versenygépek dübörögnek a Viharsarokban: június 5-7-én tartják Gyulán és térségében a IV. Gyulai Várfürdő Kupát, az országos bajnokság idei harmadik fordulóját.

Jól vizsgázott a Klement Mosquito

Bár tökéletesnek korántsem lehet nevezni a hétvégét, a HQ Racing Klement Mosquitóján az elmúlt hetekben-hónapokban végrehajtott változtatások jelesre vizsgáztak a Riverside Baján.

Magyar sikerek a Riverside Baján

Méltó befejezése volt a Riverside Baja harmadik napja az addigi remek küzdelmeknek. A másodszor megrendezett viadalon szép magyar sikerek születettek: az autósok között a Fazekas Károlyék nyertek.

A piramisok elõtt ünnepelték a két vk-pontot

A gizai piramisok impozáns hátteret nyújtottak az ünnepléshez. És nem csak a gyõzteseknek volt mit ünnepelni... A maratoni sivatagi terepraliknak az a sajátosságuk, hogy aki célba ér, örül.

Fazekas Károly uralja eddig a Riverside Baját

Minden volt a Riverside Baja második napján, ami a terep-rallye világához tartozik: izgalmas és fordulatos szakaszok, remek teljesítmények és emberi drámák egyaránt.

Jól kezdett a HQ Racing a Riverside Baján

Remekül kezdte a Riverside Baját a HQ Racing: Hangodi Zoltán és a Klement Mosquito a hetedik helyen áll, de alig két és fél perces hátránnyal, ami a verseny hosszának fényében kiváló eredmény.