Retro

Alonso karrierje legnagyobb bukásai

A 2016-os Ausztrál Nagydíjon Fernando Alonso saját bevallása szerint F1-es karrierje legnagyobb bukását szenvedte el – nem ez volt azonban az első alkalom, amikor „nem adta ki” a spanyolnak.

2003, Brazil Nagydíj:
A spanyol versenyző a vizes pályán a sárga zászlók ellenére nem hajtott elég körültekintően, s belehajtott a Mark Webber látványos balesetét követően szétszóródó abroncsok egyikébe. A bukást nem úszta meg sértetlenül, s a dobogó helyett a kórházban „ünnepelte” harmadik helyét.

Webber e Alonso - GP Brasil 2003 by zorrocoy

2007, Japán Nagydíj:
Négy évvel később Fujiban ismét a vizes pálya babrált ki Alonsóval, amikor nagyon értékes pontokat dobott el magától a Japán Nagydíjon – s utólag visszatekintve ez a baleset jó eséllyel a világbajnoki címébe kerülhetett.

2015, barcelonai teszt:
Videófelvételt nem tudunk mutatni Alonso karrierje legrejtélyesebb bukásáról, csupán egy animációt, hiszen a szezonelőtti teszteken történt a különös baleset, melyet követően a spanyol több napon át kórházban volt, s a szezonnyitót is ki kellett hagynia.

2015, Osztrák Nagydíj:
Heves vitákat szült a tavalyi spielbergi futamot követően Raikkönen és Alonso balesete, melyet a felvételek alapján az okozott, hogy a finn Ferrarija beszitált a pályán, a spanyol pedig már nem tudta elkerülni a balesetet, s szó szerint felmászott a piros autóra.