Rali

Várkonyi Szabolcs nem vallott szégyent

A RallyFeeling.hu Várkonyi Szabolccsal beszélgetett, múltról, jelenről, jövőről...

Hogyan alakult eddig a 2014-es évetek?

A 2014-es év nem egészen úgy sikerült, ahogy vártuk, műszaki hibák, rossz beállítások akadályoztak a jobb eredmény elérésében és természetesen volt vezetői hiba is, ez volt a legfájóbb, pont az Ypres Rallye-n, amikor már kevés volt hátra, az én hibámból csúsztunk árokba, pedig a top 10-ben végezhettünk volna, ami a 65 indulóból szenzációs lett volna, pláne, hogy a shakedownon megsérült futóművel teljesítettük a futamot.

unnamed-1

Sokszor indulsz Horvátországban. Mi vonz a szomszédoknál rendezett versenyekben?

Ez volt a 2. teljes évadunk a Horvát Bajnokságban, meg is nyertük a kategóriánkat, ami a géppark ismeretében nem nagy szó és nem is elsősorban emiatt versenyzünk itt. A pályák szenzációsak, a környezet úgyszintén, a versenyzők, rendezők hozzáállása olyan, mint itthon nyomokban sem, és nem utolsósorban olcsóbb is egy verseny a pályák minősége miatt, valamint, hogy a rendező nem próbál minden kamu indokkal levenni minket, sőt, általában a gyűjtőkben ebéddel kedveskednek, a versenyek előtt, vagy utána partikat szerveznek.

A múlt hétvégén a Rally Show SANTA DOMENICA versenyen indultatok. Hogyan sikerült a versenyetek?

Úgy érzem, ahhoz képest, hogy életemben először ültem 4WD autóban, 22 év 2Wd után, nem vallottam szégyent. Az első gyorson egy körrel kevesebbet mentünk, de a a kamera visszanézése után kb. a 6-7 abszolút idő lett volna a miénk, csak a két WRC, két R5, és Hideg, valamint Sebalj vert meg, amivel abszolút elégedett lettem volna, pláne úgy, hogy még nagyon idegenül éreztem magam a kocsiban. A 2.-3. körben már óvatosabb voltam, nagyon sokat romlott a pálya, én meg sajnos túlságosan vigyázok az autókra. Végül a 4. kört meg sem vártuk, nagyon csúszott a verseny, mindkettőnknek haza kellett érnie estére és az autót sem akartuk bántani.

Meglepődve olvastuk a nevezési listán a neved mellet az autó márkát… Mitsubishi.

Sosem vágytam Mitsubishire, de mivel murva, úgy gondoltam ez sokkal élvezetesebb lehet. Így is volt, nagyon élveztem.

Ez az autóváltás előrevetít valamit a 2015-ös évre?

Nem tervezem a váltást, de biztosan megyek még vele, talán aszfalton is kipróbálom, még nem tudom, mit hoz a jövő év.

Idén látunk még versenyezni?

Idén a Szilveszter Rallye-n még biztosan elindulok, ami most nem csak szórakozás lesz, hanem komoly felkészülés, ugyanis indulunk Berendi Dáviddal a Janner Rallye-n, így egy héttel előtte egy jó kis teszt lesz, reméljük, hasonló körülmények várnak, mint Ausztriában, bár sajnos a szögeseket, nem tudjuk kipróbálni.