2024. október 10. csütörtök

Rali hírek

ERC: Botka a legjobb magyar a kvalifikáción

Megtartották a lett Eb-futam, a Rally Liepaja kvalifikációját, melyen minimális különbséggel a lett bajnok volt a leggyorsabb, míg Botka Dávid műszaki hibával küzdve is a legjobb magyar lett.

Sordo bordatörés miatt kihagyja a Svéd Ralit

Legutóbb talán még Mark Webberrel, a Red Bull volt F1-es versenyzőjével esett meg hasonló eset, mint most a Hyundai WRC-pilótájával, Dani Sordóval: mountain bike-os bukásból kifolyó bordatörés.

Solberg teljes szezonra hajt a Rali-vb-n

A világbajnoki futamokon privát színekben rajthoz álló Henning Solberg az idei évet teljes szezonként szeretné megélni. A norvég versenyző most azon ügyködik, hogy álma megvalósulhasson.

Rekordfelállításra készül a Dakar-győztes

12. győzelmére készül Nasser Al Attiyah a hétvégén kezdődő Közel-Kelet Rali Bajnokság (MERC) nyitó versenyén, a Katar Ralin. A hazai pályán szereplő Dakar-győztes dolgát 14 páros készül megnehezíteni.

Loeb előtt nyitva az ajtó a WRC-visszatérésre

Sebastian Loeb nemrég kizárta, hogy a Monte-Carlo Rali után ismét visszatérjen egykori sikerei helyszínére, de a Citroen főnöke tárt karokkal várná a jelenlegi WTCC-pilótát.

Grönholm: Ralikrossz jégen, egyforma autókkal

A Svéd Rali egyik betétprogramja lesz az Olsbergs MSE által életre hívott RallyX on Ice sorozat harmadik futama. Ralikrossz jégen egyforma autókkal, így lehet röviden összefoglalni a sorozat lényegét.

Visszatérhet Korzikára a Francia Rali

Úgy tűnik hamar megtalálta a megoldást a francia szövetség a gall világbajnoki futam vendéglátójának pótlására, Elzász távozása után a legkézenfekvőbb megoldás került előtérbe.

Négy WRC-vel támad a Hyundai

Hyundai Mobis World Rally Team néven idén is folytatja tehetséggondozó programját, a Svéd Ralitól kezdve Neuville, Sordo és Paddon mellett legalább 4 vb futamon Abbring is harcba küldheti az i20 WRC-t

Visszatér a gyökerekhez a Portugál Rali

Népszerű gyorsaságival bővül az idei szezon portugál WRC-futamának útvonalterve. A 2001-től nemzetközi szinten hanyagolt, és azóta sprintjeiről elhíresült Fafe rész 2015-től újból fogadja a mezőnyt.

Ezzel a típussal tér vissza a Toyota a WRC-be

Japán a felkelő Nap országa, így kora reggel frissen ropogósan várt minket egy hivatalos bejelentés: a korábbi híreknek megfelelően a Toyota 2017-ben visszatér a rali-világbajnokság mezőnyébe.

Kruuda R5-ös Citroenre váltott Arctic Ralin

Karl Kruuda a múlt hétvégi Arctic Lapland Ralin magabiztos kezdéssel indított a -29 fokos hideg ellenére, és amíg ment, addig eredményesen mozgolódott a Heikki Kovalainennel színesített élmezőnyben.

Ogier: Kubica az egyik legjobb köztünk

Bár több problémával szembesült, az egykori F1-es Robert Kubica pazar tempót mutatott a végül fékhiba miatti kieséssel zárult Monte Carlo Ralin. A világbajnokok nem győzték dicsérni a lengyelt.