2024. október 9. szerda

Rali hírek

WRC: Flúgos futam Argentínában

Az Argentin Rali első teljes versenynapja után az áll a legjobban, aki a legkevesebb bajba került – sok a kieső, sok a műszaki hiba, a Citroen pedig három év után első kettős győzelmére készül.

A címvédő gyorsan elszállt, Meeke vezet

Sebastien Ogier számára már az első teljes nap reggelén véget ért az Argentin Rali érdemi része, sőt márkatársa, Mikkelsen defektje után csak egy VW maradt az élmezőnyben. Jó helyzetben a Citroen.

Argentin Rali: Hat méteren belül a top4

A szerdai shakedown után csütörtökön a Merlo és San Luis közötti rövid, 2,68 km hosszú szuperspeciállal kezdetét vette a rali-világbajnokság idei negyedik futama, az Argentin Rali.

Ogier újabb rekordok küszöbén

A világbajnokság címvédője, Sebastien Ogier újabb rekord felállítására készül a hétvégi Argentin Ralin. A Volkswagen versenyzője Loeb nyomába érhet a zsinórban megszerzett győzelmek számát tekintve.

A ralis, aki elrabolt egy hajléktalant

A hétvégi Argentin Ralira készülődvén futottunk bele egy néhány évvel ezelőtti hírbe egy brit raliversenyzőről, akinek saját bevallása szerint fogalma sincs, miket beszél navigátora verseny közben.

Kubica nem indul a hétvégi WRC-futamon

Csapata átalakítása miatt Robert Kubica úgy döntött, hogy kihagyja a WRC soron következő fordulóját, a hétvégi Argentin Ralit – az RK WRT a tervek szerint Portugáliára már visszatér a mezőnybe.

Az új Citroen WRC is Portugáliába érkezik

A Fordhoz hasonlóan a Citroen gyári csapata is a szezon első európai murvás versenyén, a Portugál Ralin veti be először legújabb fejlesztésű DS3-as WRC autóját.

Bemutatkozott az új Skoda Fabia R5

Hivatalosan is bemutatkozott az R5 kategória legújabb trónkövetelője, az autó nemsokára a cseh bajnokságban, majd a vb-n a WRC2 kategóriában is rajthoz állhat...

Neuville sem érti mire fel az "Ogier-hiszti"

Ahogy már korábban is szó volt róla, érthetetlen, hogy miért hisztizik Ogier az idén bevezetett rajtsorrend miatt. Szimpatikussá nem teszi magát vele, az új szabály ellenére is vastagon vezeti a vb-t.

Botka Rally Team: Háromból három

A Botka Rally Team egysége harmadik helyen végzett kategóriájában a Circuit of Ireland futamon. Botka Dávid nem volt elégedett a versenyen a tempójukkal, de örül az értékes bajnoki pontoknak.

Folytatatódik az új i20 WRC fejlesztése

A Hyundai Motorsport csapat a közelmúltban a spanyolországi Almeria térségében négy napon át tesztelte az új generációs i20 WRC versenyautót. A teszt fontos volt a 2016-os Rali világbajnoksághoz.

Portugáliában mutatkozik be az új Fiesta WRC

Az utolsó fázisához érkezett a legújabb Ford Fiesta WRC tesztelése - a bemutatkozásra sem kell sokat várni, Malcolm Wilson a Portugál Ralira ígéri a Fiesta RS WRC 2015 versenydebütálását.