2024. október 4. péntek

Rali hírek

WRC: Tanak-parádé a finn hóban

A 2019-es világbajnok külön polcra helyezte magát Finnországban, Sebastien Ogier most tehetetlennek bizonyult. Oliver Solberg közben azonnal letette a névjegyét...

M-Sport teszten vett részt Vogel Adrienn

A Ford raliautóinak fejlesztéséért és gyártásáért felelős M-Sport hivatalos tesztjén vehetett részt Vogel Adrienn. Ez már a második alkalom, hogy meghívták a magyar pilótát.

WRC: Ogier győzelmével indult a szezon

A világbajnoki címvédő parádés hétvégét teljesített és fél perccel győzte le csapattársát, Elfyn Evanst - Thierry Neuville végül elvette a harmadik helyet Kalle Rovanperától.

WRC: Ogier közel az újabb Monte-győzelemhez

Az utolsó nap előtt a regnáló világbajnok áll az élen a WRC-szezonnyitón, már csak csapattársa, Elfyn Evans lehet rá veszélyes, a többiek nagyon le vannak maradva.

WRC: Ogier parádézik, de Evans vezet

Szenzációs időket autózik a világbajnoki címvédő, de egy defekt visszavetette, így csapattársa és fő riválisa, Elfyn Evans vezeti a Monte-Carlo Ralit a második napot követően.

WRC: Tanak nyitotta az élen a szezont

Alig hat héttel a 2020-as szezonzáró után már el is rajtolt a 2021-es idény a Rali-világbajnokságon - az első napot a 2019-es bajnok Ott Tanak zárta a legjobban, megelőzve a fiatal Kalle Rovanperát.

Raliautóval tisztelegnek a Covid hősei előtt

Habár a Wales Rali idén elmaradt, a Toyota nem szakította meg a hagyományt, és ismét helybeli iskolásokkal terveztette meg versenyautójának megjelenését.

WRC: Hetedszer is világbajnok Ogier

Megnyerte a szezonzáró Monza Ralit és fő riválisa hibáját kihasználva a harmadik különböző márkával is felért a csúcsra a francia klasszis.

WRC: Dráma a hóban, kiesett a vb-éllovas

Elfyn Evansnek a kezében volt a vb-cím, de a havas hegyi szakaszon hibázott, leesett az útról, így már Sebastien Ogier a fő esélyes - vezeti a futamot és ha beér, akkor ismét világbajnok lesz.

WRC: Sordo vezet a monzai monszunban

Dani Sordo áll az élen a Monza Rali pénteki napját követően, Thierry Neuville már kiesett, Esapekka Lappi némi meglepetésre második, a vb-címért hajtó toyotások között pedig nincs nagy különbség.

WRC: Ogier kezdett a legjobban Monzában

Szokatlan helyszínen, a monzai F1-es pályán avat világbajnokot idén a WRC, a csütörtöki bemelegítésen túl is van a mezőny - a tabella második helyén álló Sebastien Ogier volt a leggyorsabb.

Hetedik helyen zárták a rali-Eb-t Vogelék

Kategóriájuk hetedik helyén zárták 2020-at, a Roger Racing Team és a cseh Orsák Rallysport versenyzői technikai hiba miatt azonban nem értek célba a FIA ERC évadzáró fordulóján, a Kanári-ralin.