2024. október 11. péntek

Félidő: Raikkönen az élen, visszatért a régi McLaren

A finn pilóta is feltette az ultralágy abroncsot a barcelonai F1-es teszt zárónapján. Lewis Hamilton majdnem 100 kört tett meg a délelőtt folyamán, míg Fernando Alonso mért eredményig sem jutott.

Csütörtökön kezdetét vette a barcelonai kollektív Formula-1-es tesztelés utolsó napja: az első versenyző, aki elhagyta a bokszutcát és a pályára hajtott, Fernando Alonso volt a McLarennel. A kétszeres spanyol világbajnok ekkor még nem sejthette, hogy délelőtt mindössze három installációs kört sikerül teljesítenie, a nap nagy részét pedig kénytelen lesz a garázsban tölteni.

A helyszíni beszámolók szerint a hűtőrendszer hibásodott meg, egyelőre pedig kérdéses, mikor látjuk a pilótát újra a pályán. A problémamentes első két nap után Jenson Button szerdán hidraulikai hiba miatt hagyott fel idő előtt a körözéssel, a mai mizéria pedig egyértelműen a McLaren-Honda 2015-ös szezonját idézi.

Az edzés elején élre ugró Kevin Magnussen lágy gumikon megfutott 1:25-ös körével egészen az utolsó háromnegyed óráig vezetetett, ekkor azonban Kimi Raikkönen Ferrarijára is felkerült a lágy specifikáció, a szerdai délelőtt nagy részét bokszban töltő, napot pedig harmadikként záró finn 1:24.4-es idejével vette át a stafétát.

Következő etapjában már a Pirelli 2016-os újdonsága, az ultralágy abroncs került Raikkönen autójára. A keveréket utoljára kedden láthattuk Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo autóján, Raikkönen 1:23.477-es időt teljesített az utcai pályákra szánt, gyorsan kopó abronccsal, amely a teljes teszt harmadik legjobb ideje. Vettel keddi legjobbjához képest meglehetősen nagy a finn lemaradása, az első két napon leggyorsabb német 1:22.810-nél állította meg a mérőórát. Rajta kívül a szerdán 1:23.110-et szuperlágyon futó Nico Hülkenberg volt gyorsabb az 58 kört teljesítő Raikkönennél.

A második helyet megőrző, Raikkönentől 1,8 másodperccel lemaradó Magnussen mögött Max Verstappen lett harmadik a Toro Rossóval – a holland pilóta kedden még a leglassabbként végzett. 74 fordulójával ő volt a második legszorgalmasabb körgyűjtő is.

Az új szárnyát tesztelő Mercedes folytatta elképesztő maratonját, céljuk a mai nap folyamán kétségtelenül a 200 kör elérése. Bár köridők tekintetében csak hatodikként zárt, Lewis Hamilton 97 fordulót teljesített a barcelonai versenypályán. Ahogy tegnap, a Mercedesnél ma is csere következik 14 órakor, az egyórás ebédszünetet követően: Nico Rosberg veszi át a volánt. A Mercedes így kíméli a pilótákat a nagy körszámból fakadó fizikai terheléstől.

Ami a tegnap leggyorsabb Force Indiát illeti, a tesztpilóta Alfonso Celis visszaült a VJM09-be, ő hetedik időt ért el. Mögötte Rio Haryanto végzett 43 körével, a Manor pedig átlépte az 1000 kilométert a tesztelés folyamán. A Haas nem szárnyalt úgy, mint tegnap, amikor is Romain Grosjean másodikként végzett, az autóba visszaülő Esteban Gutierrezt csak a tizedik pozícióban találjuk, utolsóként a mért körrel rendelkező pilóták közül. A délelőtti etapot egyedülálló módon egyetlen piros zászló sem szakította meg.