2024. október 10. csütörtök
F1

Horner: Ijesztő volt a Mercedes fölénye

A W06 Hybrid eddig sem volt piskóta, de Monza előtt felhasználták az összes, motorfejlesztéshez szükséges zsetonjukat, ami letaglózta F1-es ellenfeleiket, de különösen a Red Bull csapatfőnökét.

A brackley-i gárdának hét zsetonja volt az Olasz Nagydíj előtt, és a motorokat leginkább igénybe vevő monzai aszfaltcsíkra tekintve egy huszárvágással mindet felhasználták a szezon 12. versenyére készülve. A fejlesztéseknek meglett az eredménye, hiszen Lewis Hamilton egész hétvégén megállíthatatlan volt, Nico Rosberg pedig azért nem tudta megmutatni autójában rejlő teljesítményt, mert a Mercedes egy régebbi erőforrást helyezett be a német autójába - ez a lépés a futam végén megbosszulta magát, mert a pontverseny második helyezettje égő autóval volt kénytelen leparkolni a Roggia-sikán bukóterében.

Lewis Hamilton 1,588 másodperccel volt gyorsabb péntek délelőtt a Mercedes legerősebb kihívójánál, Sebastian Vettelnél, délután pedig 0,759-re csökkent a távolság kettejük között. A vörösök hiába reménykedtek abban, hogy a szoros időmérő után elkaphatják a brit grabancát, Hamilton a versenyen 25 másodpercet adott a németnek, miután a csapat megkérte, hogy gyorsítson rá egy kicsit.

„Pénteken eléggé ijesztő volt” - idézte Hornert az Autosport a Mercedes pénteki fölényével kapcsolatban. „Nyilvánvalóan Rosberggel is ugyanez lett volna a helyzet. Úgy tűnik, hogy utána egy kicsit lejjebb tekerték a motorokat, de a pénteki teljesítményük akkor is jelentős és aggasztó egyaránt. A saját ligájukban autóztak, a versenyen pedig Lewis hasonló tempóban hajtott, kopott kemény abroncsokon. Ezért úgy vélem, az egész futam során csak tartani próbálta a távolságot.”

Horner - akinek versenyzői a mezőny végéről rajtoltak Monzában - úgy véli, hogy Kvjat és Ricciardo is kihozta a legtöbbet az Olasz Nagydíjból. „Elméletben ez utóbbi két pálya volt a legrosszabb számunkra, Szingapúr jobb esélyt kínálhat majd. Végül mindig a lóerő számít, de az ilyen pályákon sokkal nagyobb a szerepe, mint például Szingapúrban” - tette hozzá a brit.