Egyéb

Autókrossz-Eb Nyirádon

Hétvégén tartották az év legjelentősebb hazai autókrossz-eseményét, az Európa-bajnokság ötödik fordulóját Nyirádon. Vass Zoltán révén a magyar indulók a TouringAutocross kategóriában kerültek legközelebb a tűzhöz.

Két német, egy cseh és egy francia verseny után látogatott el az Európa-bajnoki mezőny Nyirádra, ahol a szakág legjobbjaival számos magyar versenyző is megmérkőzött.

A SuperBuggy döntőjét a német André Hinnenkamp nyerte a francia Thomas Anacleto előtt, aki bár a döntőben második helyet ért el, összesen csak 22 pontot gyűjtött, a 32 pontos Hinnenkamp mellett a harmadik Jakub Kubicek (29) és csupán hetedik Marek Stloukal (24) is több egységet szerzett nála. A bajnokságot vezető Bernd Stubbe mindössze a 9. helyen végzett, 12 pontot gyűjtve. A magyarok legeredményesebbje a 24. helyezett Tóth Richárd lett, Ábrahám Károly 27., Klenáncz Szabolcs 29., Istókovics István 30. helyet ért el a 33 versenyzőt felvonultató mezőnyben.

A német Rene Mandel lett a legjobb a Buggy 1600 osztályban Florent Tafani és Mario Hanneken előtt. Klenáncz József 28., Zámbó Mihály 30. helyet ért el. Milan Vanek, Justs Grencis és Timofey Ovcharov zárta élen a JuniorBuggy osztályt, ahol ifjabb Ábrahám Károly 15. pozícióban zárt.

A magyarok számára legígéretesebben a 17 résztvevős TouringAutocross kategória zajlott. Vass Zoltán eldöntőjét megnyerte, a döntőt a második helyről kezdhette meg, itt azonban nem sikerült célba érnie. A kategóriát a litván Paulius Pleskovas vitte két cseh, Martin Samohyl és Miroslav Neumann előtt. A TouringAutocross másik magyar indulója, Kis Ádám 16. lett.