2024. szeptember 19. csütörtök
Egyéb

Bathursti 12 órás, időmérő: Bukások, piros zászló, körrekord

Vasárnap a Phoenix Racing Audija fogja az élről megkezdeni a bathursti 12 órás versenyt, miután Laurens Vanthoor ma körrekorddal szerezte meg a pole-pozíciót, másodpercekkel azelőtt, hogy egy Ferrari miatt piros zászlóval leintették az edzést.

Vanthoor  Markuls Winkelhockkal és Marco Mapellivel osztozik vasárnap az Audi R8 LMS volánján, míg mellőlük az első sorból egy ausztrál hármas, a David Russell, Steve Owen és Roger Lago nevével fémjelzett lamborghinis trió rajtolhat majd.

A mai időmérőn a 3. helyre Katsumasa Chiyo hozta be a Nissant, de a japán öröme nem lehetett felhőtlen, miután leggyorsabbnak ígérkező gyorskörében összetörte a GT-R NISMO GT-t. Legjobb ferraris egységként a Michele Rugolo, Steve Wyatt, David Rigon trió zárta az edzést.

A tavaly ugyanitt győztes, szintén Ferrarival futó Maranello Motorsport számára azonban már azelőtt véget ért a verseny, hogy igazán elkezdődött volna, miután Tony D'Alberto ma alaposan összetörte az autót, lehetetlenné téve az egység számára az indulást, így a két csapattárs, Mika Salo és Ben Collins is partvonalon kívülre került.

A korábbi háromszoros F1-es világbajnok Jack Brabham fia, a 2009-ben Le Mans-ban győztes David ezúttal csak a 15. rajtkockát tudta megszerezni a Flying B Racing Bentley-jével.

A verseny helyi, ausztrál idő szerint vasárnap hajnali 5:50-kor, magyar idő szerint szombaton 19:50-kor rajtol el.