Egyéb

Verstappen legendás utcai versenyen vesz részt

A hétvégén F1-ben bemutatkozó Max Verstappen részt vesz az idei Formula-3-as Makaói Nagydíjon, a jól ismert versenyen, amelynek korábbi győztesei között találhatjuk Michael Schumacher és Ayrton Senna nevét is.

A Makaó utcáin folyó verseny nem része egyetlen bajnokságnak sem, a nemzeti és nemzetközi F3-szériák legjobbjai azonban rendszeresen elutaznak a kínai metropoliszba, hogy összemérjék tudásukat. Ahogy számítani lehetett rá, az idei, november 13. és 16. között megrendezendő kiadáson is ott lesz az utánpótlás-versenyzők apraja-nagyja, az élen a Formula-3-as Európa-bajnokság két legjobbjával, Max Verstappennel és Esteban Oconnal.

Verstappen és Ocon megszokott csapataikkal, a Van Amersfoort és Prema Powerteam brigádokkal vesznek részt a megmérettetésen. Rajtuk kívül ott lesz az Eb komplett élmezőnye, Tom Blomqvist, Lucas Auer (Gerhard Berger unokaöccse), a Ferrari pártfogoltja, Antonio Fuoco, illetve Antonio Giovinazzi és Jordan King. A brit és német nemzeti bajnokságok nyertesei, Martin Cao és Markus Pommer is elutaznak. Utóbbi az AutoGP kategóriából, Kiss Pál Tamás ellenfeleként lehet ismerős.

Valószínűleg azonban mégsem közülük kerül ki Verstappen és Ocon legnagyobb ellenfele – ugyanis a nevezési listán szerepel két igazi nagyágyú is. Roberto Merhi a kategóriák rangsorában jócskán Formula-3 felett található Formula Renault 3.5 második helyezettje, az F3-as Eb-t még 2011-ben nyerte meg, azóta megjárta a DTM-et és Verstappenhez hasonlóan idén már F1-es szabadedzésen is bemutatkozott. A monacói Stefano Coletti a GP2 ásza. Talán az ő szereplése a leginkább meglepő, utoljára 2009-ben vett részt F3-as bajnokságban, ekkor járta meg Makaót is. Coletti jövő héten ott lesz az Eb szezonzáróján, egyben ez teszi számára lehetővé, hogy az ázsiai versenyen is induljon.

A Formula-3-as Makaói Nagydíjat a múltban olyan versenyzők nyerték meg, akik rövidesen már a királykategóriában szerepeltek, és nem kis eredményeket értek el ott: Ayrton Senna, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, David Coulthard és Riccardo Patrese azok, akik a későbbiekben a legtöbbre vitték. Az elmúlt két évben Antonio Felix da Costa és Alex Lynn győzött – mindketten a Red Bull utánpótlás-programjának tagjai.

Makaóban nem csak F3-asok versenyeznek, egyidejűleg rendezik a WTCC szezonzáróját, GT és Superbike versenyeket is.

A teljes F3-as nevezési lista itt tekinthető meg.