2024. szeptember 19. csütörtök

f2

Alpine-szerződést kapott az F2 nagy tehetsége

Csatlakozik egy Formula-1-es csapathoz Oscar Piastri – egyelőre tartalékversenyzőként. A Formula-2-t újoncként vezető ausztrál célja, hogy 2023-ben már versenyezzen.

F2: Ismételt főfutamon a bajnoki éllovas

Újabb pompás szerepléssel Monzához hasonlóan pole-ból nyert Oscar Piastri. A mezőny legfiatalabb, Theo Pourchaire szerezte a második helyet, a bajnoki második, Guanyu Zhou csak hetedik lett.

Marko: Van egy újabb F1-be való fiatalunk

A Red Bull utánpótlásprogramja, úgy tűnik, kifogyhatatlan tehetségekből: Yuki Tsunoda után itt a következő, akinek a tanácsadó szerint helye van az F1-ben: a Formula-2-ben és DTM-ben is remeklő Liam Lawson. Kérdés, hogy mikor kaphat ülést a királykategóriában.

Kaotikus futamon szerezte Vips első F2-es győzelmét

Két biztonsági autó plusz egy VSC-fázis volt az azerbajdzsáni hétvége második versenyén, melyen a kettőt előző észt Red Bull-védenc, Jüri Vips nyújtotta a legjobb teljesítményt, miközben a versenyzők közel harmada célba sem ért.

F2: Sima Svarcman-siker az első futamon

Az időmérő győztese és a bajnokság második helyezettje is kiesett már az első körben, a pole-ból induló Svarcmant senki sem tudta megszorítani, TIcktum remekelt, Zhou a dobogón zárt.

Pourchaire 17 évesen monacói főfutamot nyert

A pole-ból indulva a mezőny legfiatalabb tagja nyerte a Formula-2 monacói hétvégéjének utolsó versenyét, ahol legközelebbi üldözője, Robert Svarcman az elrontott kerékcsere miatt esett vissza.

F2: Parádés előzéssel dőlt el az esőfutam

Az újonc Liam Lawson második Formula-2-es győzelmét szerezte Dan Ticktum és Oscar Piastri előtt. Monacóban nedves pályán indult a futam, melyen hullottak az autók, a slick abroncsokra váltás viszont nem fizetődött ki.

F2: Biztonsági autó, Zhou nyert, Nissany először dobogón

Közepesen izgalmas első futamot hozott a Formula-2 a monacói hétvégén – egy első körös baleset, egy elfüstölés, egy safety car és egy utolsó pillanatban történt előzés voltak a legérdekesebb történések.

Lawson sikerével indult az F2 idénye

Liam Lawson nyerte a Formula-2 nyitóversenyét, az első sprintfutamot. A harmadik helyről indulva a célegyenes végén már elsőként fordult el az új-zélandi, onnan pedig már nem is nézett hátra.

Schumacher: Az első évben is jó vagyok!

Egy elterjedt elmélet szerint Mick Schumacher lassú alkalmazkodó: az F4-ben, F3-ban és F2-ben is közepes első szezon után remekelt második évében. A német azonban nem ért egyet a teóriával, szerinte Formula-2-ben már újoncként is erősen szerepelt.

Gyász: Elhunyt Adrian Campos

Ellhunyt a korábbi Formula-1-es pilóta és Formula-2-es, valamint Formula-3-as csapattulajdonos. Adrian Campos hatvan esztendős volt, halálhírét csapata erősítette meg.

Mick Schumacher: Elborítanak az érzelmek

Miután megszerezte a Formula-2 bajnoki címét, a hétszeres F1-es világbajnok Michael Schumacher fia, Mick Schumacher elmondta, milyen gondolatok kavarognak most a fejében.