YasMarina

Változás: Tilos a bokszkijáraton előzni

Max Verstappen tegnap három autót előzött meg a Yas Marina Circuit különleges bokszkijáratán – a változás pedig nem váratott sokat magára.

Retro – Hagyjatok békén, tudom, mit csinálok!

Egy legendás rádióüzenet tette örökre emlékezetessé a Lotus 25 év után elért első F1-es győzelmét, de sok mást is mondott aznap Kimi Raikkönen – dobogós szavaival még egy figyelmeztetést is kiharcolt.

Nincs veszélyben az F1-es Abu Dhabi Nagydíj!

Az F1 illetékeseitől megtudtuk: az online elterjedt pletykák ellenére semmilyen veszély nem fenyegeti a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíj megrendezését.

Az Abu Dhabi Nagydíj első edzése

Kezdődik a 2021-es szezon utolsó versenye, félig új pályán, mivel a Yas Marina Circuit jelentős átépítésen esett át a nagydíj előtt. Kövessétek velünk az eseményeket.

Podcast: Abu Dhabiból jelentjük!

A vb-címről döntő Abu Dhabi Nagydíjon már a csütörtöki sajtónapon is tapintható volt a feszültség, a helyszínen szerzett tapasztalatokról a Formula Podcast különkiadásban számol be.

Egy évtizedig Abu Dhabi marad a szezonzáró

Szerződést hosszabbított a Yas Marina versenypálya a Formula-1-el: 2030-ig marad a versenynaptárban – ráadásul a szezonzáró pozícióban.

Verstappen: Mindent bele fogunk adni a vb-címért

A világbajnokságot pontazonossággal vezető holland izgatottan várja a némileg átalakított pályán rendezendő F1-es szezonzárót. A Red Bull-os szerint kulcsfontosságú lesz az erős időmérős szereplés.

Átépítik a sokat kritizált Abu Dhabi pályát

Az előzés könnyítése érdekében ezen a nyáron kisebb módosításokat hajtanak végre a szezon utolsó futamának otthont adó Yas Marinán. A december 12-i évadzárón már a megújult pálya fogadja majd a pilótákat.

Előzésszimulátorral tervezik az új F1-es pályákat

Az F1 amerikai vezetése mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legjobb szórakozást nyújtsa a nézőknek, ennek érdekében pedig különféle technológiákat is bevet, például az új pályák megtervezésénél.

Mi kérdeztünk utoljára az F1-ben Rosbergtől

Az Autósport és Formula Magazin főszerkesztő-helyettese, Mészáros Sándor tett fel utoljára kérdést Nico Rosbergnek hivatalos Formula-1-es sajtótájékoztatón a szezonzáró futamot követően.

Ilyen vesztes még nem volt – Abu Dhabi statisztikái

A „legsikeresebb bajnoki ezüstérmes” cím aligha jelent vigaszt Lewis Hamiltonnak – Nico Rosberget viszont büszkévé teheti, hogy így is győzni tudott. Vigyázat, statisztikacunami érkezik Abu Dhabi felől!

Az évezredben kétszer fordítottak hátrányból

Sebastian Vettel és Kimi Raikkönen is megcsinálta már azt a 2000-es években, amire most Lewis Hamilton készül: az évezred hét utolsó futamos bajnoki döntőjéből csak ötször győzött az éllovas.