WTCC

WTCC: Az első futamon fordul a rajtrács

Immáron hivatalosan is bejelentették, hogy átalakítják a WTCC-hétvégék menetrendjét a következő szezontól kezdve: nem a MAC3 nevű csapatidőfutam bevezetése lesz az egyetlen változás.

A MOL is gratulál Michelisz elsőségéhez

A független, azaz gyári csapathoz nem tartozó versenyzők bajnoki címével tért haza Michelisz Norbert a WTCC túraautó-világbajnokság utolsó, katari futamáról. Norbert már második alkalommal nyerte el a Yokohama Kupát, idén négy ponttal előzve meg a második helyezettet, Mehdi Bennanit.

Méltó befejezés López és Müller számára

Miután megszerezte a szezon hetedik pole pozícióját, majd tizedik futamgyőzelmét, José María López tökéletes teljesítménnyel zárta a 2015-ös FIA WTCC túraautó-világbajnokságot, és másodszor is elnyerte a világbajnoki címet.

Szocsiban rajtolhat a WTCC következő szezonja

Néhány átalakítás következtében egy a sorozat számára új pályán kezdi meg 2016-os idényét a Túraautó-világbajnokság. A WTCC, az F1 és a MotoGP következő szezonja ugyanazon a napon startol.

Michelisz: Egy "feladat" maradt - Az ünneplés!

Bár a legjobb hondás hely elúszott, úgy zártam az évet, ahogyan szerettem volna a katari út előtt. Dobogóval és az ünneplésre való okkal, amit ezúttal Yokohama Trophy-nak hívnak.

Michelisz Norbert a 2015-ös privát világbajnok

2015. 11. 27. Doha, Katar – Michelisz Norbert, a MOL-csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport versenyzője ismét elnyerte a Yokohama Drivers’ Trophyt és összetettben a hatodik helyen zárta a 2015. évi FIA WTCC bajnokságot.

Muller győzött, Micheliszé a Yokohama Kupa

A balesetekkel és hosszú biztonsági autós szakasszal kezdődő WTCC-szezonzáró Yvan Muller győzelmét hozta, miközben a dobogóra felálló Michelisz Norbert a privát bajnoki címnek örülhetett.

Lopez nyerte a WTCC első éjszakai versenyét

Szezonbeli 10. futamgyőzelmével a katari első futamon is megállíthatatlannak bizonyult a világbajnok Jose Maria Lopez. Két privát autó is kicselezte Sebastien Loeböt, Michelisz Norbert a 7.

Teljesen felforgatják a versenyek menetét 2016-tól

Francois Ribeiro, a túraautó-világbajnokság promótere a katari szezonzáró helyszínén elárulta: a következő évtől kezdődően az első viadalok lesznek a fordított rajtrácsos futamok, míg a második, „főversenyek” távját megnövelik. A francia szakember emellett több kisebb változtatást is bejelentett.

Magyar gyerekek biztatják Norbit Katarban

A WTCC-szezonzáró helyszínén, Katarban is sok magyar dolgozik, ha nem is európai méretekben, de mégis, népes táborral készül a helyi Nóóórbi-kórus a hétvégi futamokra.

Michelisz dobogóért és a Yokohama Kupáért küzd

Befejező állomásához érkezik az idei túrautó-világbajnokság, Katarban 2015. november 26–27-én rendezik meg a záró futamot. Michelisz Norbert célja, hogy az utolsó versenyen pódiumgyőzelemmel fejezze be a szezont és a privát versenyzők bajnoki címével térjen haza.

López továbbra is verhetetlen Katarban, Michelisz a 13.

Ahogy az első tréningen, úgy az utolsó csütörtöki gyakorlás alkalmával is José María López bizonyult a leggyorsabbnak, mögötte azonban némi meglepetésre két Chevrolet végzett Hugo Valente és Gregoire Demoustier révén. Michelisz Norbert egy 13. hellyel zárta a katari finálé első napját.