2024. október 9. szerda

WRC

Búcsúzik a legendától az M-Sport

Tizennyolc teljes esztendőnyi hűséges szolgálat után szögre akasztja rádióját John Millington, és érzékeny búcsút vesz az M-Sporttól, valamint a rali világbajnokságtól. „Milly”, ahogyan a szervizparkban ismerik, 317 rali világbajnoki futamon vett részt, ezek közül 266-on jelenlegi munkaadója színeiben. Az M-Sport boldog és nyugalmas nyugdíjas éveket kíván neki.

A RAC Rali, ahol megszületett a McRae legenda

Colin McRae 1994-ben nyerte meg először hazai világbajnoki futamát, de akkori navigátora, Derek Ringer véleménye szerint az 1990-es, incidensekkel tarkított verseny volt az, ahol a legenda megszületett.

Yaris WRC - Vár az új bázisra a Toyota

Tommi Makinen azt nyilatkozta a Keskisuomalainen című jyvaskylai újságnak, hogy a Toyota rali világbajnoki programjának új bázisa biztosan nem épül meg a tavaszig.

Versenyzői szeminárium a biztonságról

Mint ahogyan az austini Forma-1-es versenyen, a Katalán Rali alkalmával is szemináriumot tartott az FIA a versenyzőknek a biztonsági kérdésekre vonatkozóan.

WRC: Eggyel több verseny 2016-ban

Az FIA kiadta a rali-világbajnokság jövő évi versenynaptárát, amelyben 13 helyett 14 esemény szerepel, köztük a másfél évtized után visszatérő Kína. A szezont nem Wales fogja zárni.

Michelin - Visszatér a gumivágás

A rali világbajnokság gyári csapatainak beszállítója, a Michelin által a Katalán Rali előtt kiadott sajtóközlemény megerősítette, hogy visszatérhet a gumivágás lehetősége a sorozatba.

WRC: Bődületes fordulat után norvég győzelem

A Spanyol Ralit a Volkswagen harmadik számúként emlegetett pilótája, Andreas Mikkelsen nyerte, aki nem sokkal korábban még a harmadik helyen haladt, és csaknem egyperces hátrányban érkezett az utolsó gyorsaságira.

WRC: Ogier nyitott az élen Spanyolországban

A háromszoros világbajnok pilóta 2,1 másodperccel bizonyult a leggyorsabbnak a csütörtök esti első szakaszon a Hyundai által lefokozott Thierry Neuville előtt. Robert Kubica az ötödik lett.

Kubica visszatér a pályaversenyekhez?

A lengyel pilóta nyilatkozatában utalást tett arra, hogy a következő szezonban újra épített pályákon versenyezhet, emellett azonban a ralizással sem hagyna fel végleg.

Visszatér Colin McRae dekorációja

Colin McRae világbajnoki győzelmének húszéves évfordulója méltó módon kerül megünneplésre az idei Brit Ralin, David Higggins Subaruja a legendás versenyző ikonikussá vált dekorációjával fog futni.

Itt a hétvégi program - Óraátállítással!

Kínában startol a Formula-E második szezonja, a MotoGP Sepangban versenyez, az F1-es mezőny pedig átruccant a világ másik felére, ráadásul vasárnap még órát is állítunk. De mit mikor kell nézni?

Hosszú távú szerződés Paddon és a Hyundai között

Hayden Paddon hároméves szerződést kötött a Hyundai Motorsporttal, aminek köszönhetően a rali világbajnokság összes futamán rajhoz fog állni a 2016-os szezontól.