2024. október 1. kedd

WEC

Webberék idei első győzelmüket aratták

A címvédő #1-es Porsche nyerte a nürburgringi 6 órás viadalt, megelőzve az egymástól mindössze hat tizedre célba érő két Audit. A pontverseny éllovasai kalandos futam után csúsztak le a dobogóról.

A Le Mans-i dráma után újra harcra kész a Toyota

Alig egy hónapja a Le Mans 24 órás verseny történetének egyik legszorosabb versenyét izgulhatták végig a nézők, miután három autó huszonnégy órán keresztül fej-fej mellett küzdött az elsőségért.

Kettős győzelem - Nyerő szériában a Ford GT

A Ford Chip Ganassi Racing csapat immár zsinórban másodszor produkált kettős befutót, hiszen a 67. rajtszámú autó (amit Richard Westbrook és Ryan Briscoe vezetett) elsőként száguldott át a Sahlen’s Six Hours of The Glen futam célvonalán, mögötte pedig Le Mans-győztes Joey Hand - Dirk Müller páros következett.

2019-ig biztos folytatódik a Ford GT versenyprogramja

Alig két héttel azután, hogy látványos győzelmet aratott a Le Mans 24 órás futam GTE Pro kategóriájában, a Ford Motor Company bejelentette, hogy minimum három további IMSA és a WEC évadra meghosszabbítja a Ford GT gyári támogatású versenyprogramját.

Le Mans: Kiderült, miért állt meg a Toyota

Drámai véget ért a 2016-os Le Mans-i 24 órás, a versenyt magabiztosan vezető 5-ös Toyota utolsó körében hibásodott meg a pályán. A gyártó most elárulta, a probléma a turbóhoz kapcsolható.

Így ünnepelte a Ford a történelmi győzelmet

A francia Sébastien Bourdais, az amerikai Joey Hand és a német Dirk Müller vezette a 68. rajtszámú Ford GT-t, amely vasárnap három órakor megszerezte a 2016-os Le Mans 24 órás futam összesített győztesének járó címet.

A Ford ismét történelmet írt LeMans-ban!

50 évvel azután, hogy 1966-ban a Ford történelmi, hármas győzelmet aratott a Le Mans-i 24 órás futamon az amerikai autógyár GT-je ma egy minden várakozást felülmúló sikerrel írta be magát ismét az autóversenyzés nagykönyvébe.

DRS és hidrogénhajtás Le Mans-ban?

Komoly változások köszönthetnek be a Hosszútávú-világbajnokságon és Le Mans-ban: a szervezők a állítható hátsó szárnyat és a hidrogénhajtású autókat is tervbe vették.

A Ford GT visszatérése: Film a pilóták szemével

A pilóták létfontosságú szereplői egy sikeres versenyprogram felépítésének – akárcsak az, hogy az egymást váltó versenyzők közt jó legyen az összhang.

„A Forma-1 alábecsüli a Hosszútávú vb-t”

A volt F1-es pilóta Kamui Kobayashi manapság a Toyota gyári pilótájaként tekeri a kormányt a WEC-ben, és úgy véli, a száguldó cirkusz jogtalanul becsüli alá a Hosszútávú-világbajnokságot.

Felipe Massa a Formula-E-be távozhat?

A Williams brazil F1-es pilótája más sorozatok iránt is érdeklődik, sőt, úgy fogalmazott, hogy a Formula-E hamarosan vonzóbb lehet a pilóták számára, mint a királykategória.

Told neki ezerrel! - Így készül a Ford Le Mans-ra

A francia táj fölött eső szitált, és a Napot alacsonyan gomolygó, szürke felhők takarták el, amikor az 1966-os Le Mans 24 órás futamon három karcsú prototípus száguldott át a célvonalon.