Tereprali

Nyolc vk-pontot szerzett Szalay és Bunkoczi

A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős még egy emberpróbáló, 211 kilométeres sivatagi szakaszt teljesített szombaton, és a hatodik helyen végzett a Baja Jordan viadalon, ami nyolc világkupa-pontot jelent számára.

Fontos tapasztalatokat szerzett Alonso és Coma

Fernando Alonso és Marc Coma a TOYOTA GAZOO Racing csapatával eseménydús, ugyanakkor felbecsülhetetlenül értékes hétvégét töltött Dél-Afrikában, a Lichtenburg 400 versenyen, amit szeptember 13-14-én rendeztek meg. A Namíbiában és Lengyelországban végzett sikeres felkészülést követően a spanyol duó a South African Cross Country versenysorozat ötödik fordulójában állt rajthoz, ez volt az első tereprali versenyük a Toyota Hilux versenyautóval. A verseny ugyan keményre sikeredett a páros számára, volt benne borulás és két szélvédő törés is, a csapat azonban úgy összeges: hihetetlenül fontos tapasztalatokkal gazdagodtak a Dakar felé vezető úton.

Lengyelországban tesztelt Fernando Alonso

Fernando Alonso sikeres, kétnapos felkészülésen van túl, amit a Toyota Hilux versenygéppel teljesített a lengyelországi Szczecinben szeptember 2-3. között: összesen 700 kilométert tett meg, amiben benne voltak a nemrég befejeződött Baja Poland egyes szakaszai is. Az edzőpályán voltak homokos szakaszok, kemény és puha talaj, illetve a csapat logisztikai partnere, a tereprally-specialista Overdrive Racing által tervezett buckás terep is. Végül tényleg a Dakar lehet a cél?

Rövid de velős bemelegítés, látványos rajtceremónia

A magyar világkupa-futam, a HunGarian Baja szuperspeciális szakasza rövid volt, de nagyon tartalmas – a 7.18 kilométeren megannyi ugratóval találták szembe magukat a versenyzők. A leggyorsabb Martin Prokop volt.

HunGarian Baja: Nyílt sisakos küzdelem várható

Készen állnak a nyílt sisakos küzdelemre. Mindhárman győzni jöttek a hétvégi HunGarian Bajára, és nem is csak ők hárman…

Rajtra kész a HunGarian Baja

Új, impozáns versenyközpont Várpalotán, izgalmas, érdekes pályák, és várhatóan kiélezett harc a győzelemért. Ezt ígéri a tereprali világkupa magyar futama, a hétvégi HunGarian Baja, amelyen megméreti magát a pontverseny élmezőnye – 26 ország több mint 80 indulójának csatáját láthatja a közönség.

Bemutatták az Extreme-E elektromos széria versenyjárművét

Az angliai Goodwood Sebesség Fesztiválon mutatkozott be a nagyközönség számára az Extreme-E sorozat első versenyjárműve és vele együtt a szériához kifejlesztett Continental gumiabroncs is. A német technológiai vállalat a 2021-ben induló Extreme-E hivatalos partnere és egy nyári, illetve egy téli off-road abroncsot fejlesztett ki a versenysorozat számára.

Milyennek látja az F1-et egy terepralis világklasszis?

Meglehetősen ritka az olyan alkalom, amikor egy másik műfaj nagyágyújának szemszögéből hallgathatjuk meg, hogy milyen az F1, az Osztrák Nagydíj pénteki napján viszont a formula.hu-nak ebben a kiváltságban volt része: a Dakar-ralit két ízben kamionnal megnyerő Gerard de Rooyhoz csatlakoztunk pár órára, hogy együtt nézzünk körbe a Red Bull Ring paddockjában.

Garamvölgyiék nyerni mennek az Italian Baja-ra

2018-ban a cél előtt estek el az olasz világkupa győzelemtől, januárban a Russian Baja első helyéről kellett kiállniuk a technika gonosz tréfája miatt. Garamvölgyi Zoltánék ezúttal semmit nem bíznak a véletlenre: feltett szándékuk törleszteni a sorsnak, ehhez pedig minden összeállni látszik a Yamaha Garilla Racing Team-nél.

Dakar: újítások pro és kontra

Tilos lesz a telefon és a GPS az autókban, minden háromszáz kilométernél hosszabb mért szakaszon kötelezően beiktatnak 15 perc pihenőt, és előkészített, színes itinert kap minden résztvevő.

Elmarad a gyulai terepralifutam

A súlyos vízügyi helyzet miatt a rendezésben szerepet vállaló települések javaslatára egy őszi időpontra halasztották a Gyulán megrendezendő Közép-Európai Zóna Bajnokság (CEZ) és a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság viadalát.

A jó idő megrendelve, az izgalmak garantálva

Kevesebb, mint két hét múlva – június 7-től 9-ig – elrajtol a Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság következő futama, a SKUBA Cross-Country. A versenynek idén is Gyula és környéke ad otthont, és az előzetes nevezés alapján egyértelműen kijelenthető, hogy remek csatákra van kilátás mind az autós, mind a kamionos, mind a motoros, mind pedig a side by side mezőnyben, ahol ezúttal négy hölgy is megtalálható.