2024. szeptember 19. csütörtök

TóthNorbi

ETCC: Ficza a 4., Tóth a 7. helyről rajtol

A tavalyi évben még a WTCC-ben, azon belül is a TC2-es géposztályban induló Petr Fulin szerezte meg pole pozíciót, és a vele járó 3 bajnoki pontot a Túraautó Európa-Kupa (ETCC) szombat délutáni időmérésén.

TCR: Nem lesz a hétvégén magyar versenyző

Az idén induló új nemzetközi túraautós széria első két fordulóján két magyar versenyző is felbukkant, a hétvégi valenciai versenyen azonban nem láthatjuk honfitársunkat.

TCR: Belicchi győzött, Tóth a pontokon kívül

Fordulatos versenyt hozott a TRC második kínai versenye, amelyet végül a SEAT-os Andrea Belicchi nyert meg csapattársa, Stefano Comini, valamint a kétszer is nagy felzárkózást bemutató Gianni Morbidelli előtt. A Zengő Motorsport fiatal magyarja, Tóth Norbi ismét inkább visszafelé lépdelt a mezőnyben, az utolsó körben pedig még neki is ütköztek, így csak a 12. hely lett az övé.

Morbidelli nyert, Tóth a 9. helyre csúszott

Gianni Morbidelli vezetésével a Honda hármas győzelmet szerzett a TCR első sanghaji futamán. A Zengő Junior pilótája, Tóth Norbert a 6. helyről rajtolva a 9. pozícióba csúszott vissza. Alább a csapat összefoglalója olvasható.

TCR: Morbidelli a pole-ban, Tóth Norbert a 6.

A pénteki szabadedzések után az időmérő is a Hondák fölényét hozta Sanghajban: Gianni Morbidelli szerezte meg a pole-t René Münnich és Kevin Gleason előtt. A legjobb SEAT-os csak ötödik lett Pepe Oriola lévén, míg a Zengő Motorsport magyarja, Tóth Norbert a tegnapi bukdácsolás után a remek 6. helyre kvalifikálta magát.

Ficza helyén Tóth Norbi a TCR-ben

A hétvégén újra autóverseny, ismét a TCR mezőnyére koncentrálhatunk, amely a második hétvégéjét kezdi. Lotti mester szériája 15 autóval indult két hete, de már hat autógyár jelezte, folyamatos szereplő lenne, és indítana technikát.

F1-es előfutó lesz Malajziában a zengős Norbi

Az előfutó kifejezést csak a raliban szoktuk használni, jelen esetben mégis helytálló. A TCR sorozat történetének első versenyeit ugyanis az F1-es Maláj Nagydíj hétvégéjén, közvetlenül az F1-es időmérő és futam előtt fogják rendezni.

Tóth Norbi TCR-autója elindult Malajziába

Felkerült egy név a Zengő új TCR-autójára: a 47-es rajtszámú Seat oldalán Tóth Norbi neve szerepel, így immár teljesen biztosnak mondható, hogy ő lesz a Zengő egyik versenyzője az új sorozatban.